Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmelidir

Yatak örtüleri yatak odalarında tercih edilmekte olan ev tekstili ürünleri arasında bulunmaktadır. Evlerde birden fazla yatak örtüsü bulunmaktadır. Yatak odalarında, bebek odası ve genç kız ve erkek çocuk odası tasarımlarında tek kişilik yatak örtüleri ve çift kişilik yatak örtüleri kullanılmaktadır.

Yatak Örtüsü Alırken Nelere Dikkat Etmelidir ?

Yatak örtüleri yatak odasına girince ilk dikkat çeken ev tekstili ürünleri arasında yer aldığı için alacak olduğunuz yatak örtüsünün yatak odası takımı ile uyumlu olması çok önemlidir. Yatak örtüsü seçerken renk ve desen olarak yatak odası takımı ile uyumlu olduğunda yatak odanız şık ve estetik bir görünüm kazandıracaktır.

  • Sade ve klasik yatak odası takımlarında canlı ve modern tasarımlar yerine sade, klasik, taş işlemeli ve gösterişsiz olan yatak örtülerini tercih ederek uyumlu bir dekor oluşturabilirsiniz.
  • Alacak olmuş olduğunuz yatak örtüsünün boyutlarının yatağınıza uygun olmasına dikkat etmelisiniz. Yatak örtüleri yatağın üzerinden zemine yakın noktaya kadar kapatacak şekilde olan tasarımları çok tercih edilmektedir
  • Yatak örtüleri perdeleriniz ile aynı renk yada uyumlu tonlarda olması çok önemlidir. Uyumsuz renk seçimi ve desenler aynı oda da kullanarak şık ve modern bir görünüm elde edemezsiniz.
  • Yatak odanız siyah renk ise beyaz ve krem yatak örtüleri tercih etmelisiniz. Açık renk olan yatak odası takımlarında da koyu renkleri tercih edebilirsiniz.
  • Yatak örtülerinin yıkanabilir ve yıkamaya bağlı olarak yıpranmayan ve dayanıklı modellerini tercih etmelisiniz.
  • Yatak örtüleri silinebilir olan modellerini tercih edebilirsiniz.
  • Saten yatak örtüleri yatak odalarına şık ve modern bir görünüm katmaktadır. Olumsuz yönü ise yatak üzerinden çabuk kaymaktadır. Bu sorunu yaşamak istemiyorsanız pamuk yatak örtülerini yada pamuk saten karışımı kumaşları tercih edebilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git