Yatak Odası Koltuk Modelleri

admin

Updated on:

Yatak Odası Koltuğu

Yatak odası koltukları, yatak odalarında kullanılan koltuk modelleri ve tasarımları, şık ve modern yatak odası koltukları….

Yatak Odası Koltuğu

Yatak odalarını genelde tıka basa boydan boya dolaplarla doldurulsa da çoğu zaman büyük olan alanlar da bir de uzanma koltuğuna yer kalır. Bu koltuğa josefin adı verilir. İlk başta klasik olanları akla gelse de modern kullanım için olanları da mevcuttur. Tek kolçaklı ve yarıya kadar arkalıklı olanlar klasik josefin için örnek verilebilinir. Modern olanları ise kısa kenarında arkalık olan, L koltuğun uzantısı şeklindedir. Yatak odalarında kitap okuma, gün içinde dinlenme ve elbise koymak için kullanılırlar. Pencerenin önüne konulup gün ışığından yararlanılması ayrıca manzaraya sahip olan evlerden ise, etrafı rahatça seyredilmesi amaçlanır. Yatak odasında kullanıldığında zengin bir görünüm ve dekorasyon tamamlayıcısı olarak seçilir. Pratik olarak da ikinci bir yatak görevi görür.

İki kolçaklı ve arkalığı olmayan koltuklar ise genelde puf şeklinde yatak ayak ucuna konulur. Tahta benzer görünümleri vardır. Josefinlere göre daha küçük ve kullanışlı olup, oturarak bir şeyler giymek ya da günlük giyeceklerinizi el altında tutmak için kullanılır. Fonksiyonel olarak da makyaj masasının önünde makyaj yaparken oturabileceğiniz bir yer kazanabilirsiniz.

Yatak odasında kullanılan tek kişilik koltuklar ya da berjerler ise dekorasyonu tamamlamak ve yatmadan önce hazırlık yapmak için tercih edilir. Yine üstünde kıyafet giyilebilir ya da konulabilir. Küçük bir dinlenme zamanı içinde iyi bir kaçamak yeridir. İki tane berjer bir tane fiskos masası ile de yatak odanızın içerisinde küçük bir oturma yeri oluşturarak eşinizle gün sonunda muhabbet edip sıcak kahvenizi yudumlayacağınız köşeniz olabilir.

Yatak Odası Koltuk Modelleri Görselleri

Yorum yapın