Yatak Kanepe Modelleri

Yatak kanepeler, yatak kanepe modelleri, yatak kanepe modelleri ve tasarımları, yatak olan kanepeleri yatak olan kanepe modelleri ve görseller…

Yatak Kanepe  Modelleri

 Yatak kanepe deyince aklımıza öncelikle çekyatlar gelse de aslında anlatılmak istenen başka bir şeydir. İngilizcesi day bed olan bu kanepelerin oturma kısmı bildiğimiz yataktan oluşmaktadır. Yani evinizde bulunan 90 x 190 cm ya da 100 x 200 cm olan yataklarınız bir kanepeye dönüşebilir.

Yatak kanepeler genelde ferforje ya da ahşaptan oluşturulur. Arka kısımı ve kol dayamalık yerleri bir çerçeve şeklinde olup koltuklara göre özellikle arkaları 10 cm kadar daha yüksektir. Yatak bu çerçevenin içine oturtularak, yastıklarla arkanızı dayayabilecek hale getirilir ki bu haliyle tam bir koltuktur. Yastıklar kaldırıldığında ise tekrar tam bir yatak haline gelir. Metrekare olarak küçük evlerin ihtiyacı, misafirin hiç eksik olmayan evlerin kurtarıcısı, yazlık ve çiftlik evlerinde kalabalığa hizmet veren, öğrenci evlerinde çok fonksiyonel, genç odalarında hafta sonu arkadaşları ağırlamak için sıklıkla karşılaşabileceğiniz bir modeldir. En altına baza konularak ya da çekmeceler veya sepetler için yuvalar yapılarak ekstra depolama alanları oluşturulabilinir. Yatağın üzerine örtmek için  örtü veya kılıfı istediğiniz renklerde yaptırarak farklı kanepelere sahip olabilirsiniz. Bol yastıklarla desteklenen arka taraf ise her türlü dekorasyon fikrine ve çeşitliliğine açıktır. Kafanıza estikçe her türlü trendi birkaç yastık değişikliği ile gerçekleştirebilirsiniz. Bahçesi olan evlerde ferforje olanları seçilerek serin yaz akşamlarını dinlenerek geçirebileceğiniz bir yere sahip olabilirsiniz. Hazır olarak seçebileceğiniz modeller bulunurken, kendinizin internet veya dergilerden gördüğünüz marangoza veya demirciye yaptırabilirsiniz.

Yatak Kanepe Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git