Villa Bahçe Tasarımları

Villa bahçe dekorasyonu, villa bahçe düzenlemesi, villa bahçe düzenleme örnekleri, şık ve modern görünümlü bahçe tasarımları…

Villa Bahçe Dekorasyonu

Küçük göletleri olan sakin bir bahçe yaratan çeşmeler, kamelyalar ile etkili bir görünüme sahip villa bahçe tasarımları yapılmaktadır. Bahçede yaklaşık 300 çeşit peyzaj bitkisi kullanılmaktadır. Villa’nın bahçesinde kullanılacak bitkilerin listesine bakabilirsiniz. Bahçeler Villaların ayrılmaz bir parçasıdır. Kullanılan ağaçlar, otlar, çiçekler ve bronz heykeller, çeşmeler ve yemyeşil dikimleri etrafında açık alanlar belirgin özellikler katacaktır.  Tasarımı yapılan bahçelerin merkezinde samimi bir dinlenme ortamı oluşacaktır. Dar bir yansıtıcı havuz etrafında kare mermer havzaları ve bir dereden su çekmek için kullanılan kuyu havası dâhil olmak üzere farklı tasarımlar yapılmaktadır.

Villa girişinde ve çevresinde kullanılan kokulu ve renkli yüzyıllık ağaçlar uzun ömürlü bir mozaik havası yaratacaktır.

Villa kapı modelleri büyük ve bahçeye açılacak şekilde yapılmaktadır. Villa yolları çit kaplı ve dairesel taş banklarla süslenmektedir. Böyle defne, şimşir, mersin, sarmaşık ve zakkum gibi bitkiler tercih edilerek muhteşem bir bahçe yaratılmaktadır. Bronz heykeller, eski antika buluntular bahçe içerisine yerleştirilir. Bahçeyi çevreleyen ve Pasifik Okyanusu gibi muhteşem havuz manzarasına karşı duvar resimleri eklenerek ziyaretçilerini ağırlayan bir görüntü elde edilebilmektedir. Villa en sakin alanlardan birini yansıtacağından klasik müziklerin yankılanacağı hoparlörler koyularak her yerden hoş sesler yükselecektir. Tam anlamıyla bir tarihi yansıtacak şekilde müzeyi andırır gibi villa bahçe dekorasyonu yapılmaktadır. Farklı hayvan motifleri canlandırmaları ile villa girişinden sonuna kadar heykeller konumlandırılmaktadır. Değişik villa bahçe tasarımları için galeri bölümüne göz atabilirsiniz.

Villa Bahçe Dekorasyonu

Modern Villa Bahçe Dekorasyonu

Modern Villa Bahçe Dekorasyonu

Vilların iç dizaynı kadar bahçe dekorasyonu da çok güzel olması gerekiyor. Bahçelerde süs bitkileri, ağaçlar, çimler ve tüm bunların yanında güzel bir manzara ile modern ve ultra lüks tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git