Tül Perde Modelleri

Tül Perde Modelleri ve Tül Perde Tasarımları, şık ve modern görünümlü tül perdeler, özel olarak üretilmiş olan tül perdeler stor perdeler, kumaş perdeler, ahşap perde modelleri…

Tül Perde Modelleri ve Fiyatları

Evlerde perde seçimi bayanların en çok dikkat etmiş olduğu ve seçiminde öze gösterdiği ev tekstil ürünleri arasında yer almaktadır. Tül perde modelleri evlerde salon, yatak odası, genç odası, bebek odası, misafir odası ve mutfaklarda tercih edilmektedir. Tül perdeler evlerde kullanılmakta olan mobilya ve diğer ev aksesuarları ile uyumlu olması halinde ortaya muhteşem bir görünüm çıkmaktadır.

Evlerde kullanılmakta olan bu perdelerin seçimi çok önemlidir. Perde alırken nelere dikkat edilir  bu ayrıntılara dikkat ederek perde seçilmelidir. Evlerde salon, misafir odası, oturma odası, mutfak perde seçimi, çocuk odası ve yatak odası perde seçimi noktasında her odada dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır.

Perde Temizliği Püf Noktaları

Kumaş Jaluzi Perde Temizliği : Kumaş perdeler evlerde en hızlı bozulan ve rengi en çabuk solan perde modelleri arasında yer almaktadır. Bu perdeleri temizlemeden önce bu perdelerin tozunu almalısınız. Bu işi perdeleri silkeleyerek yada elektrik süpürgesi yardımı ile yapabilirsiniz. Kumaş Jaluzi perdeyi önce ılık su ile deterjan kullanmadan sildikten sonra az deterjanlı su ile sonrasında silebilirsiniz. Silme işleminde mikro fiber bezleri tercih ederseniz toz bırakmadan temizlik sağlamış olursunuz.

Zebra ve Stor Perde Temizliği: Bu perdeler son zamanlarda özellikle gençlerin gözde perde tasarımları arasında yer almaktadır. Kullanılan kumaş kalitesi ve özelliğine göre değişmekte olup ortalama olarak 2-3 yıl kirlenmeden kullanabilirsiniz. İş yeri ve ofis ortamlarında çok tercih edilmekte olan bu perdeler son yıllarda evlerde de tercih edilmeye başlamıştır. Özellikle gençlerin ve yeni evlenen çiftler bu perdeleri tercih etmektedir. Bu perdelerin kumaşları katlanmaması gerekiyor. O yüzden temizleme işlemi için geniş bir alana yaymak ve sonrasında ılık suya batırılmış sünger yada mikro fiber bezler yardımı ile perdeye paralel olarak temizleme işlemi yapılmalıdır. Her iki yüz içinde bu şekilde temizlenmesi gerekiyor.

Ahşap Jaluzi Perde Temizliği: Bu perdeler üzerinde oluşan tozları sert olmayan fırça ile temizlemek gerekiyor. Toz alma işleminden sonra ılık su ile perdelerin temizliği yapılmalı ve sonrasında kuru bez ile su kalmayacak şekilde nemi alınmalıdır.

Tül Perde Tasarımları

Evlerde en çok tercih edilen, son moda tül modelleri ve yeni tasarımlardan oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizde bu galeriyi inceleyerek perde tasarımları ve tül perdeler hakkında bilgi sahibi olabilir ve evinize alacağınız modele karar verebilirsiniz.

Odalara Uygun Perde Seçimi Nasıl Yapılır ?

  • Az güneş ışığı alan yada aydınlık bir görünüm elde etmek isteyen bayanlar perde seçerken koyu ve kalın renkler yerine açık ve ince tül modellerini tercih etmelidirler. Evin iç kısmı dışarıdan hiç görünmemesini isteyenler açık ve kalın renk tülleri tercih edebilirler. Evlerde özellikle salon, misafir odası ve yatak odası gibi yerlerde büyük camlara sahip olanlar 3 lü  perde kombinasyonu ile hoş ve estetik bir görünüm elde edebilirler.
  • Perde kombinleri genç bayanların çok sevdiği tasarımlar arasında yer almaktadır. Herkes kendi hoşuna giden kombini istediği renkleri bir arada kullanarak oluşturabilirler.
  • Perde renk kombinasyonlarında turuncu – mavi, yeşil – pembe, siyah – beyaz, gri – pembe vb renkler ile oluşturulmakta olan kombinasyonlar çok tercih edilmektedir. Siz bunlara bağlı kalmadan da farklı perde kombini oluşturabilirsiniz.

Tül Perde Fiyatları

Tül perdeler evler evlere şık ve estetik bir görünüm kazandırmakta ve aynı zamanda evin iç kısımlarının dışarıdan görünmesini engellemektedir. Evlerde kullanılmakta olan tül perdeler genelde açık renkler kullanılmaktadır. Tül perde fiyatları evlerdeki cam ölçüsüne göre belirlenmektedir ve metre kare hesabı yapılmaktadır. Tül perde metrekare fiyatları 10 Tl ile 250 Tl arasında değişmekte olan modelleri bulunmaktadır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git