Tasarım Nedir ?

Tasarım bir nesne yada biçimin yapımından önce biçimini ve şeklinin kafada oluşturulmasına Tasarım denir. İnsanlar hayatlarında bir çok şeyi yapmadan önce düşünmekte ve sonucunda ortaya nasıl bir şey çıkacağını önceden görmektedir. Bir çok kişide tasarlamış olduğu şeyleri bir kağıda çizmektedir. Günümüz dünyasında bir çok tasarım örneği bulunmakta olup en başta gelenler, Mimarlık, grafik, mühendislik ve endüstriyel tasarımlar bunların başında gelmektedir.

Ev Tasarımı

Evler yapılmadan önce mimarlar tarafından dış tasarımları ve bina ile ilgili gerekli olan tasarımlar yapılmaktadır. Arsaların şekline göre en uygun ve en güzel ev çizimleri yapılmaktadır. Mekanların, dükkan ve ofislerin iç tasarımları iç mimarlar tarafından yapılmaktadır. Ortaya şık ve modern tasarımlar çıkmaktadır. Tüm bunlardan sonra evlerin yaşam alanlarında eşyaların eve uyumu ve ortaya şık ve estetik bir görünüm çıkarmak için tasarımlar yapılmaktadır.

En Güzel Ev Tasarımları

Şık ve modern bir ev tasarımı oluşturmak için ilk başta dikkat edilecek konular arasında almış olduğunuz yada alacak olduğunuz eşyaların evlerin ebatlarına uygun olması çok önemlidir. Büyük ve geniş ev tasarımlarında küçük eşyalar tercih ederseniz evde hoş durmaz ve ev boş bir görünüm verir. Tam tersi olarak da küçük evlere boyutları büyük olan eşyaları alırsanız ev daha da küçük görünür ve sıkıcı bir görünüm verir.

Ev Tasarımında Renk Seçimi

Ev tasarımlarında renk seçimi ve renklerin uyumu çok önemlidir. Ev dekorasyonu ve tasarımlarında genelikle birbirine yakın renkler yada zıt renkler kullanılarak oluşturulmuş olan tasarımlar çok hoş durmaktadır. Zıt renk olarak siyah- beyaz yada beyaz -kırmızı renkler her dönem moda olan tasarımlar arasında yer almaktadır. Yakın renkler olarak evlerde en çok kahve ve tonları bir arada kullanılarak oluşturulan tasarımlar tercih edilmektedir. Ev tasarımlarında renk seçimi kişiden kişiye göre değişmektedir. Bizim tavsiyemiz ve don yıllarda evlerde açık renkler ve canlı renkler çok tercih edilmektedir.

Lüks Tasarım Evler

Lüks Tasarım Evler

Modern Mutfak Tasarımları

Modern Mutfak Tasarımları

Salon Tasarımları

Salon Tasarımları

Şık Salon Tasarımları

Şık Salon Tasarımları

Şık Tasarım Evler

Şık Tasarım Evler

Yatak Odası Tasarımları

Yatak Odası Tasarımları

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git