Taş Ev Modelleri

Taş ev modelleri, taş ev yapımı ve maliyetleri, taş ev yapımı ve fiyatları, farklı tasarımlardan hoşlanan kişiler için özel tasarımlar…

Taş Ev Tasarımları

Taş evler çok sağlam ve aynı zamanda sağlıklı yapılar arasında yer almaktadır. Eski taş evlerin halen kullanılmakta olan evlerin yanı sıra farklı ve modern tasarımlardan hoşlanan kişiler için özel tasarımları bulunmaktadır.

Taş evler görünümleri doğal olmakta olup insanları dinlendirici özelliği bulunmaktadır. Doğal taşlarla yapılmış olan taş evler ile sıra dışı görünümler elde edebilirsiniz. Taş evler yazın soğuk ve serin olması kışında sıcak tutan yapılar arasında yer almaktadır.

Eski zamanlarda yapılmış olan taş evler çok uzun yıllar geçmesine rağmen yapısını bozmamış ve günümüze kadar gelmiştir. Taş ev modellerine köylerde ve eski yerleşim yerlerinde daha sık karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde modern taş evler yapıldığı hatta taş villaların çok tercih edilmeye başlandığını şehirlerde ve tatil yörelerinde görmeye başladık.

Taş ev yapımı için öncelikle doğal taşları mı tercih edeceksiniz yapay taş mı olacak bunun karanı vermeniz gerekmektedir. Doğal taş evler için doğal taşları ton hesabı yapılarak taş ocaklarından satıl arak ustaların işlemesi ile işe başlayabilirsiniz.

Taş ev maliyetleri evin metre karesine göre değişmektedir. Büyük metre kareli evlerde işçilik ve taş fazla gideceği için maliyetler artmaktadır. Küçük evlerde de ters orantı mevcuttur. Taş ev fiyatları metre kare fiyatları 500 Tl ile 1500 Tl arasında değişmektedir. Taş villa fiyatları da büyüklüğüne göre yanda vermiş olduğumuz metre kare fiyatları üzerinden hesaplayabilirsiniz.

Taş evlerin maliyetlerini etkileyen bir diğer husus da taş evi yaptıracak olduğunuz yerin coğrafi konumu da önemlidir. Taş ev çeşitleri; yontma taş evler, yığma taş evler, antik taş evler, siyah taş evler, kesme taş evler, taş kaplama taş evler olarak kendi içlerinde çeşitleri bulunmaktadır.

Taş ev modellerinden oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizde bu galeriyi inceleyerek evler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Yorumlar kısmından taş evlerle ilgili görüş ve önerilerinizi bizler ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Taş Ev Görselleri

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git