Sıra Dışı Banyo Tasarımları

Sıra dışı banyolar, sıra dışı banyo modelleri sıra dışı banyo tasarımları, şık ve modern banyo tasarımları ve görseller…

Sıra Dışı Banyo Tasarımları

Banyo deyince akla hemen fayansla kaplı duvarlar, çeşitli Hilton lavabo modelleri, aynalar, klozet, duşa kabinli duş tekneleri veya küvetler, jakuziler gelir. Sayılan banyo unsurlarını kullanım kolaylığına, alanın genişliği ve geometrik şekline göre yerleşim yapılır. Sıra dışı banyolarda ise kullanılan ögeler aynı olsa da girdiğiniz andan itibaren sizi etkileyerek başka yerlere götürür.

Kimi zaman bir küvet boyunca yukarıdan yağmur gibi düşen su altında duş almak kimi zaman da zemin kaplamasının 3 boyutlu yapılarak mekanın içinde kaybolmak bunların arasında sayılabilir. Aydınlatma da kullanılan büyük kristal avizeler lüks bir ortam yaratırken, küvet arkasında bulunan duvara fayans üzerine yapılabilen manzara baskısı sayesinde deniz kenarında dinleniyormuş hissi verebilir. Bahçeli müstakil evlerde ya da yüksek katlı binalarda pencerenin yanında banyo yapmak keyfi ise sıra dışılıkla beraber aynı zamanda insanı rahatlatır. Spa görünümlü banyolar ise genelde büyük yatak odalarının içinde bulunur. Bazen cam gibi saydam bir malzeme seperasyon işlevi görürken, bazen de buna bile gerek görülmeyerek odanın içine büyükçe jakuziler gömülür.

Yerler tik ağacı ya da su aldığında şişmeyecek şekilde korunan ağaç çeşitleriyle kaplanarak sıcak bir ortamın yanı sıra dekorasyonla bütünlük sağlaması amaçlanır. Bu sayede odanın içinde bir banyo varmış gibi hissedilmez. Adeta salon havası verilerek dekore edilmiş olan banyolar ise avargard tarzı yansıtır. Hilton lavabolar yemek odası konsolu ve aynaların varaklı şeklinde olması ise bu tarzın en belirgin formlarıdır. Küvet ise genelde ayaklı ve banyonun içine girdiğinizde şıklığı sayesinde kendi işlevini unutturur tarzdadır. Altın, gümüş ve bakır tonları çok sık kullanılır. Armatürler ise Osmanlı sarayında kileri aratmayacak şekilde gösterişlidir.

Sıra Dışı Banyo Tasarımları Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git