Rüzgar Çanı Modelleri

Rüzgar çanları, rüzgar çanı yapımı, evde rüzgar çanı yapımı ve malzemeleri, hazır rüzgar çanları ve el yapımı rüzgar çanı modelleri….

Otomatik Rüzgar Çanı

Çok sıcak geçen yaz günlerinin ardından gelen serin ve rüzgarlı havalarda huzurun sesi rüzgar çanlarından geliyor. Feng shui felsefesine göre; evlerde iç ve dış mekanlarda ki negatif enerjiyi dağıtan rüzgar çanları, çıkardığı melodilerle de sizi pozitif ruh haline sokar. Asıldığı yer ve yönler, yapıldığı materyaller evinize bereket, zenginlik , başarı ,huzur gibi güzel duyguları eve getireceğine inanılır. Bunları bilmeyen ya da ilgilenmeyenler için ise basit olarak düşünülürse, dışarıda rüzgarın olup olmadığı ya da asıldığı yerden birinin geçip geçmediğini haber verir. Sadece çıkardığı melodik sesleri dinlemek bile insana keyfine keyif katar. Çoğunlukla bambu,metal,tahta gibi materyallerden yapılırlar. Biraz mantık yürütülürse birbirine çarpınca ses getirebilecek bütün nesneler de kullanılabilinir. Yaygın olarak çubuklar halinde yapılırlar. İstediğiniz ebatta göre de çubukların sayısı artar. Çubukların yan yana , spiral veya daire şeklinde dizilmiş formaları vardır. Deniz kabukları, sedef , temperlenmiş camdan yapılan modeller ise alışılagelmiş modellerin dışındadır. Sadece tek renk değil de rengarenk olanları size de bahçenize veya balkonunuza bir tane rüzgar çanı mutlaka astıracaktır. İç mekanda kullanılanlar ise keçe , yün,kağıtlardan yapılan son derece sessiz olan rüzgar çanlarıdır. Bunlar sadece görsellikten ibaret olup bulunduğu ortama hareket katarlar. Kalpler, kelebekler, kuşlar, çeşitli meyveler veya hayal edebileceğiniz çeşitli formlardan biri mutlaka evinize çok yakışacaktır. Herkesin kolaylıkla yapabileceği rüzgar çanları için evinizdeki kalemler , çatal bıçak, boncuklar yada doğadan topladığınız taşlar yeterli olacaktır.

Evde rüzgar çanı yapımı son yıllarda evde ek iş imkanı arayan kişilerin gözde meslekleri arasında yer almaktadır. Evde rüzgar çanı malzemeleri alarak evde ek iş yaparak aile bütçenize katkıda bulunabilirsiniz. Deniz kabuklarından rüzgar çanı yapımı en kolay ve aynı zamanda satışı kolaydır.

Rüzgar Çanı Modelleri Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git