Rustik Mutfak Perdesi

Rustik mutfaklar için özel olarak tasarlanmış modern ve estetik görünümlü rustik mutfak perdesi  mutfağın dekorasyonuna uygun perde seçimi yapmanız gerekmektedir.

Rustik Mutfak Perdesi

Rustik Mutfak Perde Modeli seçimi yapmadan önce, mutfağınıza uygun ve mutfağınızı ön plana çıkaracak bazı ölçüleri almanız ve uygulayacağınız stile uygun renk ve desen kararı vermelisiniz. Seçtiğiniz perde dokuları, kumaş türü, renk uyumları, uygulanacak tarz ile uyumlu ya da zıt tonlar tercih edebilirsiniz. Mutfağınızın dekorasyonu esnasında duvar kaplaması, renk, desen veya malzeme türü göz önüne alarak dekore edilmesi gerekmektedir. Bunun dışında zemin döşemesi esnasında kullanılan malzemelerin renk veya desen ilişkisi, dolaplar üzerinde uygulanan model ve tavan dekorunun bile seçtiğiniz perdeyle ilişkisi bulunmalıdır.

Tavan, duvar ve yer döşemesi zeminlerinde uygulanan geometrik desenler ve renkler esas alınarak perde seçimi yapılmalıdır. Eşyalarda kullanılan yüzey dokuları ve kumaş desenleri, hatta halılardaki desenler bile perdeyi etkilemektedir. Perdelerinizde, kontrast ve dinamik renkler tercih ederek, mutfağınıza güzel bir hava katabilirsiniz.

Rustik Mutfak Perdesi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Mutfakta pencerenin konumlandığı duvar için gerekli ölçüleri almalısınız. Hangi Rustik Mutfak Perdesini tercih ederseniz edin, pencerenin konumu, güneş alabilme durumu, ihtiyaç duyulan ışık ihtiyacı gibi unsurlar göz önünde bulundurulmalıdır. Geniş bir mutfağa sahip olmayabilirsiniz. Doğal ışık ihtiyacınızı karşılayacak perdeler tercih etmek sizin açınızdan çok iyi olacaktır.

Mutfak tezgâhının üst tarafında bulunan pencereler, diğer odalara göre daha küçük olmaktadırlar. Bunun nedeni tezgâhın üzerinde olmasıdır. Kısa pencereler için perde tercihiniz de küçük olmalıdır. Deseni veya rengi önemli olmasa da boyutu kısa olmalıdır.

Mutlaka ama mutlaka perde seçimi yaparken, mutfak dolaplarınızla uyumlu bir perde seçmeniz gerekmektedir. Ahşap olan mutfak dolaplarına uygun olarak, kahverengimsi çizgiler taşıyan stor perdeler tercih edebilirsiniz. Çiftli modelleri sayesinde de kalın ve ince tül perde bir arada kullanılmaktadır.

Mutfağınıza uygun renkte ve desende bir perde tercihi yapmazsanız, hem mutfağınız sıkıcı hale gelecek hem de zaman geçirme vaktiniz orada azalacaktır. Mutfak, evin en önemli yeri olduğu gibi aynı zamanda evin en ferah yeri de olmalıdır. Dekorasyonunu ve perde seçimini de bunları göz önüne alarak yapmalısınız.

Rustik Mutfak Perdesi Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git