Ranza Modelleri 2017

Ranza Modelleri, 2017 yılı için özel olarak üretilmiş olan ranzalar, ranza tasarımları 2017, özel ve modern ranzalar ve görselleri…

Ranza Modelleri 2017

Genç ve çocuk odaları süsleyen ranza modelleri 2017 de son derece gelişmiş şekilde karşımıza geliyor. Özellikle gençlerin birbirinde ders çalışmak ya da eğlenmek için kaldıkları zaman aynı odada yatma isteği ve dar alanların ikinci bir yatağa izin vermemesi açısından ranzaların kullanımı önem taşır. İki çocuklu ve fazla odası bulunmayan ailelerin de odalardaki alanın her santimetre karesi değerlidir. Bu yüzden de her şeyi bir araya toplayan ranza takımları kullanılır.

Ranza yataklarını üst üste koymaktansa, şaşırtma usulü; yani alttaki yatağın baş kısmının üstündekine göre daha ilerde durması sağlanabilir. Bu sayede altta yatan sürekli üstteki yatağın altını seyretmek zorunda kalmaz. Yatağın kalan alt kısmında kalan alana ise çalışma masası veya gardırop sığdırabilinir

Yüksek tavanlı evlerde ranzada bulunan yatakların kat kat üst üste yerleştirilmesinin yerine, bir platform yapılarak, yatakların bu platformun altına gizlenmesi sağlanır. Bu sayede yatakların kaplayacağı alan yatak odasına girince göze çarpmazken aynı zamanda yer kazanımı olur. Platformun üstü ise çalışma masası ve giysi saklanacak dolaplarla değerlendirilir.  Kullanılmayan yataklar platformun altında gizlenerek görülmemesi sağlanır. Derli toplu ve geniş bir alan olur.

Ranzanın altına yatak koymaktansa, uygun ebatta açılır kapanır bir koltuk yerleştirmek ise; hem oturma alanı hem de ortamı yatakhane havasından çıkaracak bir unsurdur. Yatağın üzerine yastıklar koyarak aynı görünüm elde edilir.

L şeklinde ranzanın yataklarını konumlandırmak ise; bir yatağı diğerinden büyük seçmek açısından önem taşır. Bu sayede alt taraftaki yatak bir yetişkinin de rahatça yatabileceği şekilde 1,5 kişilik seçilebilinir. Hatta yanına bir komidin, boy dolabı veya çalışma masası konulabilir.

Ranzanın alt yatağının altına bir baza saklayarak ve bunu tekerli yaparak, üçüncü bir yatak eklemek de mümkündür.

Ranzanın üst katına çıkarken kullanılan merdivenlerin çekmece olarak dizayn edilmesi ekstra depolama alanı imkanı veriyor.

Ranza Modelleri Görselleri

Ranza Modelleri 2017

Ranza Modelleri 2017

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git