Perde Çeşitleri

Perde çeşitleri, yeni tasarım salon, mutfak,misafir odası, çocuk odası, banyo perdesi çeşitleri ve yeni modelleri, perde görselleri, tasarım perde modelleri….

Perde Çeşitleri ve Fiyatları

Yaşam alanı olarak değerlendirilen evlerin her biri farklı tarza sahip olmakta, dekorasyonda yer verilen detaylar kişilerin tarzlarını yansıtmaktadır. Bir oda dekore edilirken mobilya, dekoratif nesneler, perde vb ürünler kullanılmakta ve farklı bir havaya bürünmesi sağlanmaktadır. Ülkemizde yaygın olarak kullanılan perde çeşitleri için örnek gösterilebilecek modellerden bir tanesi tül perdelerdir. Örnek vermek gerekirse klasik bir salon isteyenlerin değerlendirebileceği şıklardan biri dantel detaylı tül perde olabilir. Bir diğer seçenek olarak saten ya da organze detaylarla üretilmiş perdeler incelenebilir. Ev dekorasyonunda tamamlayıcı bir niteliğe sahip olan perdeler birçok alternatifi ile birlikte satışa sunulmaktadır. Perde seçiminde göz önünde bulundurulacak kriterler arasında eşyaların tarzı yer almaktadır. Bu noktada renk tercihi de önemli bir detay şeklinde karşımıza çıkmaktadır.

Perde Çeşitleri İsimleri

Günümüz koşullarında perde çeşitleri artmış olup bunlar zebra, stor, kruvaze, jaluzi, katlama perde şeklinde sıralanmaktadır. Muhtelif alanlarda olduğu gibi perde dünyasında da yenilikler yaşanmaktadır. Tercih edildiğini gördüğümüz modellerden ikisi zebra ve stor perdeler olmaktadır ki bu modeller özellikle evin mutfak bölümünde kullanılmaktadır. Yalnızca evlerde değil ofislerde de perdelere yer verilmektedir. Perdeleri sade görünümünden uzaklaştırıp onlara şık bir duruş kazandırmak isteyenler içinse perde aksesuarları bir alternatif olarak gösterilmektedir. Evin büyük bir kısmında perde kullanımının olduğu göze çarpmaktadır. Perde çeşitleri incelenirken bakılabilecek modellere plise perde dâhildir. Kullanım alanları arasında cam balkonlar, kış bahçeleri olan bu perde türü sahip olduğu ip mekanizması ile aşağı yukarı hareket ettirilebilmektedir. Renk seçenekleri bulunan plise perde işyerlerinde de tercih edilen bir üründür. Evin stilinin tamamlayıcı öğelerinden biri olarak sayılan perde çeşitleri ile birlikte satışa çıkarılmaktadır. Oda düzenlemesinde fon perde tül perde uyumu da tercih edilen seçeneklerdendir.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git