Perde Alırken Nelere Dikkat Edilir

Evlere ve iş yerlerine perde alırken nelere dikkat edilmeli,Salon Perdesi, Oturma Odası Perdesi, Yatak Odası Perdesi, Mutfak Perdesi, Çocuk Odası Perdesi seçerken dikkat edilecek hususlar hakkında genel bilgiler…

Perde Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Perde alırken dikkat edilmesi gerekenler, perdeler ile ilgili bilmeniz gereken tüm ayrıntılara ayrı ayarı yer vereceğiz. Perde alırken öncelikle hangi odaya perde alacağınıza karar vermeniz gerekmektedir. Evlerde her oda da kullanılan perdeler arasında farklılıklar bulunmaktadır.

Evinize seçecek olduğunuz perdenin çeşidine alış verişe gitmeden önce karar vermeniz çok önemlidir. Tül perde, Klasik perde yada mekanik perde mi alacağınıza alış verişe gitmeden önce karar vermekte yarar vardır. Bu perdeler arasında hem görsellik olarak fark var hemde kullanım olarak aralarında fark bulunmaktadır.

Stor ve Zebra Perde Seçimi

Mekanik perde modelleri içinde evlerde en çok tercih edilen çeşidi stor perdelerdir. Stor perdeler evlerde salon, mutfak ve yatak odaları dahil her oda da kullanabileceğiniz tasarımları bulunmaktadır. Her oda ve mobilya takımlarına uygun renk ve modelleri bulunmaktadır. Stor perdeler özellikle gençler ve yeni evlenenler tarafından çok tercih edilen son yılların gözde perdeleri arasında bulunmaktadır. Stor perde seçerken dikkat edilmesi gerekenler hakkında önceki yazılarımızda ayrıntılı olarak bilgi vermiştik. Stor perde seçerken dikkat edilecek hususlar hakkında bilgi almak için tıklayınız.

Evlerde kumaş perde seçmek istiyorsanız bir çok farklı model içinden evde kullanmakta olduğunuz mobilyalara uygun olan modelleri seçebilirsiniz. Kumaş perde seçimi diğer perdelere göre daha kolaydır.

Yatak Odası Perde Seçimi

Yatak odaları perde seçiminde dikkat edilecek bir çok ayrıntı bulunmaktadır. Yatak odası perde seçimi hakkında ayrıntılı olarak daha önceki yazılarımızda vermiş olduğumuz bilgiler için tıklayınız. 

Salon Perdesi Seçimi

Evlerde salonlarda ve misafir odalarında perde seçimi bayanların en çok dikkat ettiği ve seçmekte zorlandığı konular arasında yer almaktadır. Salon perde seçimi çok önemlidir. Aynı zamanda salon pencereleri büyük olduğu kötü de olsa seçmiş olduğunuz perdeyi yatırdıktan sonra kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Salon perdeleri maliyeti yüksektir. Diğer pencerelerde seçmiş olduğunuz perdeleri kısa zamanda değiştirebilirsiniz ama söz konusu salonlar olunca bu pek mümkün olmamaktadır.

Salon Perdesi Seçerken

Kullanmakta olduğunuz koltuk ve oturma gruplarına yakın renkleri tercih etmelisiniz.

Şık ve modern bir görünüm aynı zamanda aydınlık olması için açık renk perdeleri tercih etmelisiniz.

Beyaz ve krem renk açık tonlar her renk mobilya, koltuk takımı ve duvar rengi ile uyumlu renkler olduğu için bu renkleri tercih etmelisiniz.

Güneşlik ve tül rengi seçerken ayrı renkleri tercih edebilirsiniz. Fakat çok zıt renk yerine yakın renkleri tercih etmelisiniz.

Evlerde bayanların en tercihi olan Taç markası ürünleri salonlarda çok tercih edilmektedir. Taç salon perdesi modellerini incelemek ve bilgi sahibi olmak için tıklayınız.

Mutfak Perdesi Seçerken

Mutfaklar evlerde bayanların çok zaman geçirmiş oldukları yer olduğu için havadar ve aydınlık olması gereken mekanlar arasında yer almakta olup mutfak perdelerinin açık renk ve yıkanabilir, yıkanmaya bağlı olarak da yıpranmayan kumaş ve tül perde modelleri tercih etmelisiniz.

Mutfak perdelerini ince olarak tercih etmelisiniz. Mutfak davlumbaz çekmediği, yada çekemediği yemek kokusu ve buharın pencereden direk hızlı bir şekilde çıkmasına müsait olması gerekiyor. Mutfak perde seçimi ile ilgili ayrıntılı bilgiler için tıklayınız.

 

 

 

 

Perde Alırken Nelere Dikkat Edilir Konusuna 3 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git