Oturma Odası Dekorasyonu

Oturma odaları, oturma odası grupları, oturma odası dekorasyon ve tasarımları, oturma odası dekorasyonu püf noktaları ve görselleri..

Oturma Odası Dekorasyonu

Günün stresini atmak, aileniz ve sevdiklerinizle birlikte hoşça vakit geçireceğiniz evinizin en kullanılan köşesi oturma odalarıdır. Bazı evlerde ayrı olarak bir oda oluşturulurken, küçük evlerde ise salon ve oturma odası aynı yerlerdir. Genelde rahat edilebilecek tasarımlar seçilir. Kullanım kolaylığı esastır. Televizyon seyrederken aynı zamanda atıştırırken “bozulur mu? kirlenir mi?” gibi endişe verecek sorulardan uzak tutmalıdır.

Oturma Odası Dekorasyonu Püf Noktaları

Aksesuarlarla dolu,  sıkış tepiş ve göz yorucu bir ortamdan kaçınılmalıdır. Dinginlik veren doğal ve soft renkler seçilebilinir. Bu tamamen kişinin zevkine bağlıdır. Oturma odasını geniş görünmesini sağlamak amacıyla koltuğun arkasına ayna asılabilir. Zemin kaplaması olarak parke tercih etmek, sıcak bir hava yaratacaktır. Orta sehpa altında olan dekorasyona uyum sağlayan halı ise kolay temizlenebilir nitelikte olmalıdır. L koltuklar hem rahatça uzanma, kitap okuma ve televizyon seyretmek için idealdir. L koltuğun birleşim yerinin yuvarlatılmış olması ise koltuğa oturacak kişi sayısını arttırır. Ortaya konulan sehpalar küçük yerlerde hareket kabiliyetini azaltırken, birkaç tane C şeklinde sehpa alınarak, hem yakın mesafeye istediğinizi koyabilirken hem de daha az yer kaplanması sağlanır. Aydınlatma ise tek bir noktadan idare edilebilir olmamalıdır. Abajurlar kullanarak az bir ışıkla gözünüzü yormaz. Mutlaka bir tepe lambası veya avize ise bol ışığın ihtiyaç olduğu durumlarda imdadınıza yetişir. Işık bantlarında kullanılan reostalı yani ışığı şiddetini kontrol altında tutabileceğiniz, kısıp açılabilen sistem ise en uygunudur.

Oturma Odası Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git