Ofis Dekorasyonu Püf Noktaları

Ofis dekorasyonu, ofis dekorasyonu nasıl olmalıdır, ofis dekorasyonlarında dikkat edilmesi gerekenler ve ofis dekorasyonu püf noktaları…

Ofis Dekorasyonda Püf Noktaları

Ofis dekorasyonda püf noktaları aynı zamanda hem şık hem de konforlu olmasıdır. Günün büyük bir kısmının geçtiği ikinci ev halini alan ofislerde rahatlık son derece ön planda tutulması gereken bir unsurdur. Sade ve şık çok göz yormayan ama göze hoş gelen modern çizgili mobilyalar ve aydınlatıcı renkler seçilmelidir. Örneğin duvar siyah tonlarında ise ince ahşaptan yapılmış, ayakları beyaz metal bir masa olabilir. Duvar köşelerinde küçük aydınlatmalardan yararlanılabilir. Aydınlatmaların tam dozunda olması gerekir. Ne çok aydınlık olup göz yormalı ne de sizi ekrana kısık gözlerle bakmak zorunda bırakmalı.  Eğer duvarlarda açık renkler tercih ediyorsanız masanız siyah camdan olabilir. Hem şıklık katarken hem de gözünüzün yorulmasını engelleyerek renk dengesinde tutar.

Ofis dekorasyonu püf noktaları içerisinde en önemlisi renk dengesinin sabit olmasıdır. Bunun en güzel örneği bej duvarlara kırık gri ofis mobilyalarıdır. Canlı renkleri tercih ediyorsanız dolap ve mobilyalarınız bordo ve kahverengi tonlarında olabilir. Duvar renginizi ve mobilyalarınızı seçerken dikkat etmeniz gereken en önemli şey ikisinin de aydınlık bir renkte ya da malzemede olmamasıdır. Aydınlatmada genelde sarı tonlar tercih edilmelidir. Beyaz ışıklar sürekli bilgisayar ortamında çalışanlar için çok yorucu ve konsantrasyon dağıtıcı olabilir. Hem rahat, hem son derece şık bir görünüm elde etmek istiyorsanız bej ve gri tonları gün içerisinde hem gözünü çok yormadan, hem de içeriye aydınlık hissiyatı vererek rahat bir çalışma ortamına kavuşmanıza yardımcı olacaktır.

Ofis tasarım ve dekorasyonlarında size fikir vermesi amacı ile bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek ofis dekorasyonları hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Ofis Dekorasyonu Püf Noktaları ve Fikirleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git