Mutfak Perde Seçimi

Mutfak perdesi seçimi yaparken nelere dikkat edilmeli ?  Mutfaklara uygun perde tasarımları ? Modern Mutfak Perdeleri hakkında bilgiler…

Mutfak Perde Renkleri

Mutfaklar gün içinde bayanların en çok zaman geçirmiş olduğu yerler arasında bulunmaktadır. Böyle olunca mutfakların ferah, aydınlık ve mutfak dekorasyonu ile uyumlu bir perde seçmek gerekmektedir. Doğru perde seçerseniz mutfağınız aydınlık, refah, şık ve sevimli hale getirebilirsiniz. Böyle şık ve esteik görünümlü bir mutfak da zaman geçirmek sıkıcı bir halden keyifli bir hale dönüştürebilirsiniz.

Mutfak Perdesi Seçimi

a) Mutfaklara İnce Perde

Mutfaklarda ağır ve dantel işlemeli perdeler yerine sade ve ince perde seçimine özen göstermelisiniz. Normal kornişler yerine mutfak dolap rengi ile uyumlu ahşap desenli kornişlere yer verebilirsiniz.

b) Mutfak Aydınlatması

Mutfaklarda en önemli noktalardan bir tanesi de evin mutfağının doğal olarak güneş ışığından en yüksek derecede faydanlaması önemlidir. Bu nedenle ince tül perde, stor perde tercih ederek güneş ışığından en yüksek seviyede istifade edebilir ve aynı zamanda evin iç kısmının dışarıdan görünmesini engelleyebilirsiniz.

Moda Mutfak Perde Renkleri

Moda Mutfak Perde Renkleri

c) Mutfak Perdesi Renk Seçimi

Mutfak perdelerinde açık renkleri tercih etmelisiniz. Bunun yanında şık ve estetik görünümlü son moda renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu renkler hem güneş ışığına en gel olmakta ve aynı zamanda mutfaklara ağır ve kasvetli bir hava katmaktadır. Mutfak dolap renkleri ile uyumlu açık tonları tercih ederek de estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Baskılı Mutfak Perdeleri

Baskılı Mutfak Perdeleri

d)  Farklı Modelleri Tercih Etmekten Kaçınmayın

Mutfaklarda yeni ve farklı tasarım naturel renkleri tercih edebilirsiniz. Bambu, deniz yosunu ve diğer lifli malzemelerden yapılmış olan perdeler mutfaklara doğal bir görünüm ile birlikte hoş bir hava katmaktadır. Bu modellerde dikkat edeceğiniz nokta kolay bir şekilde açılır ve kapanır olması önemlidir.

Bambu Mutfak Perdesi

Bambu Mutfak Perdesi

e) Direk Gelen Güneş Işığını Engelleyin ve İnce Perde Seçin

Mutraklara gelen güneş ışığının direk gelmesini engelleyin. Direk gelen ışınlar rahatsız edici olacaktır. İnce perdeleri tercih edin. İnce perdeler sayesinde içeride oluşan yemek buharı ve kokusu hızlı bir şekilde dışarı çıkmasına yardımcı olacaktır.

İnce Mutfak Perdeleri

İnce Mutfak Perdeleri

f) Mutfaklara Uygun Stor Perde Seçin

Mutfaklara uygun farklı kesim stor perdeleri tercih edebilirsiniz. Yuvarlak kesim stor perdeler mutfaklar da gençlerin tercihleri arasında bulunmaktadır. Şık ve modern bir görünüme sahip mutfak tasarımlarında stor perde tercih etmelisiniz.

Mutfak Stor Perde

Mutfak Stor Perde

g) Mutfak Perdesi Yıkama

Mutfak perdeleri evlerde ne hızlı kürlenen perdeler arasında yer almaktadır. Yemek kokusu ve buhar nedeni ile çabucak kirlenmektedir. Perdelerin yıkamaya bağlı olarak yıpranmayacak özelliklerde olması çok önemlidir. Yıkama sonrasında leke tutmayan perde tasarımlarını tercih etmelisiniz. Yıkanması kolay ve çabuk kuruyan kumaş olması iyidir.

 

 

 

Mutfak Perde Seçimi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git