Mobilya Seçimi

Mobilya seçiminde renk trendleri önem taşımaktadır. Mobilya satın alırken dikkat edilmesi gerek bir çok nokta bulunmaktadır. Mobilya seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve ne renk mobilya almam gerekli sorularınıza birlikte cevap arayalım.

Mobilya takımları maliyeti yüksek ev aksesuarları arasında bulunmaktadır. Mağazada çok beğendiğiniz bir takımı aldınız. Mobilyalarınız eve geldi ve teknik servis görevlileri mobilyaları evinize kurdu. Bir de baktınız mağazada çok beğendiniz mobilyalar evinize uymadı ve çok garip bir görünüm verdi. Mağazada beğendiniz ve çok sevdiğiniz takım çok garip bir görünüm verdi. Ne yapacaksınız…

Mobilya Seçimi

Mobilya Seçimi

Mobilya Seçiminde Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar Nelerdir ?

 • Mobilya seçimi çok önemlidir. Ben bunu çok sevdim ve çok beğendim diye ilk gördüğünüz takımı almayacaksınız. Mobilya takımlarının görünümü kadar işlevsel olması, kullanışlı olması, kaliteli ve evlerde uzun yıllar kullanılabilir olması çok önemlidir.
 • Mobilyaların görünümleri çok önemlidir. Görünüme hemen aldanmayın. Almış olduğunuz mobilyalar evlerde kullanacaksınız ve süs eşyası almadınız ve kullanılacak olan bir eşya aldınız. Dayanıklı ve kaliteli olmasına dikkat edin.
 • Almış olduğunuz ürünün garanti süresi çok önemlidir. Aldığınız ürünün garanti belgesini ve garanti şartlarını inceleyin. Ek ücret ödeyerek garanti süresini uzatmanız da yarar var. Alacak olduğunuz üründe kullanılan tüm materyalleri dikkatli bir şekilde inceleyin ve ürün hakkında bilgi sahibi olun.
 • Ahşap malzemelerden yapılan ürünleri tercih edin. Doğal malzemeler kullanılmış olan ürünler evlerde daha uzun yıllar kullanılmaktadır. Sonuçta aldığınız ürüne binlerce lira para veriyorsunuz.
 • Eve göre mobilya seçimi çok önemli ve dikkat edilmesi gereken konular arasındadır. Evinizi alacak olduğunuz mobilyaya göre değil, evinize uygun mobilyaları tercih etmelisiniz.
 • Mobilya ve satış sonra teknik servis imkanları ve ağı yaygın olan bilindik ve güvenilir firmaları tercih etmelisiniz.
 • Küçük ayrıntılar büyük farklılıklar oluşturur. O yüzden almış olduğunuz ürünü iyi inceleyin ve teknik özellikleri hakkında bilgi sahibi olun.
 • Mobilya Renk Seçimi dikkat edilecek en önemli konular arasında bulunmaktadır. Geniş aileler ve çok çocuklu ailelerde açık renkleri tercih etmeyin. Tercih ediyorsanız da ürünleri örtü ile kullanmak zorunda olduğunuzun farkında olun. Salon, misafir odası ve diğer odalarda zıt renkleri bir arada kullanmamaya özen gösterin. Modern ve şık bir görünüm elde etmek için yakın renkleri yada bu renklerin tonlarını bir arada kullanarak muhteşem bir görünüm elde edebilirsiniz.
 • Mobilyalarda Kumaş Seçimi noktasında silinebilir ve kaliteli dayanıklı olması önemlidir. Kumaşların A kalite olanlarını tercih etmelisiniz. Bunun dışında renk seçimi tamamen isteğinize kalmıştır.
 • Ürünü satan satış danışmanına aklınıza takılan tüm soruları sorun. Satış sorumlusu sorduğunuz her soruya cevap vermek zorunda. Soru sormaktan çekinmeyin. Sonuçta bu ürüne binlerce lira ödeme yapacaksınız.
 • Alacak olduğunuz üründen memnun kalmadığınız da mobilya iade süreçleri hakkında bilgi sahibi olmanızda yarar vardır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git