Mobilya Renk Seçimi

Mobilya renk seçimi, mobilya alırken dikkat edilmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonlarında renk uyumu çok önemlidir. Evlerde duvar rengi, halı rengi, mobilyaların rengi, perde renkleri tam bir uyum içinde olması gerekiyor. Ev dekorasyonunda renk uyumu sağlamak için bunlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Ev dekorasyonunda renk uyumu nasıl olması gerekiyor sorusu herkesin merak etmiş olduğu konular arasında yer almaktadır. Ev dekorasyonunda renkler bir biri ile uyumlu olmalıdır. Aynı ev yada oda da zıt renkleri kullanmamak gerekiyor. Şık ve modern bir ev dekorasyonu için aynı renklerin bir ton açık yada bir ton koyu renklerini tercih ederek modern tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Salon Mobilyası Renk Seçimi

Salonlarda koyu renk mobilyaları bulunuyorsa açık renk perde, duvar boyası ve açık renk laminat yada parke, açık renk halılar kullanarak modern bir ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Açık renk mobilyaların bulunduğu salonlarda koltuk takımları üzerinde koyu renk yastıklar tercih edebilir, halıları koyu renk alarak şık ve modern ev dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Zeminde kullanılan laminat parke açık renk ise açık renk mobilya kullanmak yerine koyu renkleri tercih edebilirsiniz. Koyu renk zeminlerde de açık renk mobilya tercih edebilirsiniz.

Mobilya, halı ve duvar rengi birbirine yakın renkleri tercih ederek, şık ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz.

Mobilya ve eşyalarda kullanılmakta olan kumaşların rengi kadar dayanıklı kumaşlar olması çok önemlidir. Almış olduğunuz eşyaları süs olarak almadığınızın ve sürekli olarak kullanacağınızın farkında olmalısınız.

Mobilya Renk Seçimi

Mobilya Renk Seçimi

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git