Minimalist Salon Tasarım Fikirleri

Minimalist ev dekorasyonu, Minimalist  salon dekorasyonları, modern ve şık tasarımları, Minimalist dekorasyon örnekleri…

Minimalist Salon Tasarım Fikirleri

Ev dekorasyonlarında çeşitli tasarım tarzları mevcuttur. Herkes kendi zevkine göre oturma alanının konforu ile ilgilenmenin verdiği hazzı yaşamak ister. Bir evde salon en önemli odalardan biridir. Hem sizin kişiliğinizi tarzınızı yansıtır diğer yandan konuklarınızı ağırlayacağınız bir yer anlamını taşır. Günümüzde ev tasarımlarında artık sadelik ön planda yer alıyor. Artık fazla eşyalar göze batıyor. Renk kalabalığından uzaklaşılıyor. Sadece gerekli ihtiyaç duyulan eşyalarla bir konfor yaratılma çabasındayız. Gösterişten uzak dekorasyon seçimine Minimalist yaklaşım deniliyor. Evinizde eşya kalabalığı değil de yer fazlalığı olması kadar insanı rahatlatacak bir durum yoktur. Fazla aksesuardan uzak, sade renklerle bir alan; hem eve hem size huzur, dinginlik ve sakinlik getirecektir. Minimalist salon tasarım fikirleri doğrultusundaki yapmak istediğiniz tarz değişikliği emin olun ki sizi başka diyarlara götürecektir. Mesela salonunuzda beyaz, pastel ve krem renklerinin arasına çarpıcı bir renk atarak bu tasarıma aday biri olabilirsiniz. Böylelikle hem sade hem etkileyici bir salonunuz olacaktır.

Minimalist tarzda temiz ve düzenli görüntü ön plandadır aslında. Arada da ihtiyacınıza uygun birkaç parçanın varlığı ile iş bitmiştir. İşte rahatlatıcı bir atmosferin sahibisiniz artık. Minimalist salon tasarım fikirleri içerisinde baskın olmayan nötr tonlar, fazla aksesuardan uzaklık, en ekonomik ve işlevi fazla parçalar hakimdir. Doğal ışık kaynakları her zaman tercih sebebi olmakla beraber modern görünümlü aydınlatmalar kullanılmalıdır. Minimal bir yaklaşımda bir salonda en güzel hareket renkli kırlentler ve yastıklar olabilir. Böylelikle sade yalın gösterişsiz koltuklarda bir parça üzerine vurgu yapmakla ortamı ayrı bir hava katacaktır.

Minimalist Salon Dekorasyon Örnekleri

Minimalist Salon Tasarimi

Minimalist Salon Tasarımı

Bu tasarımlar özellikle 25 ile 35 yaş arası bayanların favori tasarımları arasında yer almaktadır. Çok hoş ve estetik bir görünüm sunmaktadır.

Minimalist Salon

Minimalist Salon

Sade ve şık salon dekorasyonundan hoşlanan, siyah ve beyaz rengin kombinasyonu ile oluşmuş muhteşem görünümlü bir dekorasyon örneği…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git