Lüks Oturma Odası Modelleri

admin

Updated on:

Oturma Odaları

Oturma odası dekorasyon önerileri, lüks ve modern oturma odası modelleri ve yeni tasarımları, genç bayanların en çok tercih ettiği oturma odası modelleri, oturma odası dekorasyon fikirleri…

Lüks Oturma Odası Dekorasyon Fikirleri

Oturma odasında modeller kişilerin zevkine ve ihtiyacına göre çeşitlilik gösterir. Lüks demek ihtişamlı ve gösterişli demek değildir. Oturma odasındaki mobilyaların, koltukların iskeletini oluşturan ağacın ve malzemenin kalitesi, boyası, tasarımı ve kumaş seçimi ise eşyayı lüks yapan etkenlerdir. Seneler geçtikçe ve kullanımınız ne kadar özensiz olsa da eskitemeyeceğiz aynı zamanda yıpranmasını kolay kolay göremeyeceğiniz türdendirler. Tasarımları açısından son derece kullanışlı ve her ayrıntısı düşünülerek yapılmıştır. Gözünüzün başka yerde göremeyeceğini, farklı olduğunu daha ilk bakışta anlarsınız. Koltuklara entegre ses sistemleri, kablosuz şarj aletleri ise hayatınıza kolaylık getirir. Sahip olmak için ise biraz fazlaca ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Tasarımların taklidi birkaç ay içinde gözü açık firmalarca bire bir aynı yapılsa da, hiçbirin kalitesi aslının yerini tutmaz.

Lüks Oturma Odası Dekorasyon Önerileri

Aydınlatmada kullanılan değişik metodlar ve materyallerin yanında, yine tasarım avizelerde yerini alır. Swarovski kristali, murano camı kullanılanlar başlıcalarıdır. Duvarlardaki renk geçişleri, asılan tablo, yapılan nişler, dekoratif süslemeler ve aynalar ise lüks oturma odalarının belirleyicilerindendir. Evlerin gelinliği perdeler ise çok şık detaylarla zenginleştirilerek, her bakışta imrenerek seyretmenize neden olur. Eğer gösterişli mobilyalar kullanıldıysa perdeler daha sade seçilir ama dekorasyonu tamamlar niteliktedir. Son yıllarda modern salonlarda sadeleşmek, daha az yer kaplamak için büfe veya vitrin yerine kullanılan televizyon üniteleri ise lüks oturma odalarının odak noktasıdır.  Genelde yemek odası takımlarında kullanılan detaylar televizyon ünitelerinde de akıllıca bir şekilde yerini alır. Hem tamamlayıcı görevi görür hem de dekorasyonun başlangıcı gibidir. Lüks görünümlü oturma odalarını oluşturmak, fazla harcama yaptırmak gerektirse de; siz de bazı beğendiğiniz detaylardan esinlenerek, bunları ucuza yaptırabileceğiniz firmalar bularak aynı görünümü yakalayabilirsiniz. Önemli olan detayların birbirini tamamlamasıdır.

Vermiş olduğumuz bilgilerin daha iyi anlaşılması için aşağıdaki bulunan foto galerimizi inceleyerek dekorasyon ve tasarımlar hakkında ayrıntılı fikir sahini olabailirsiniz.

Lüks Oturma Odası Görselleri

Yorum yapın