Laminat Tezgah Modelleri

Laminat tezgahlar, modern ve şık tasarım laminat tezgah modelleri, ürün fiyatları, renk seçenekleri, laminat mutfak tezgahı özellikleri ve fiyatları, ürün görselleri…

Laminat Mutfak Tezgahı Modelleri

Ucuz olmasının yanı sıra çok çeşitli modellere sahip olanlar laminat tezgahlar hem cebe hem de göze hitap ediyor. Sıkıştırılmış talaş, sunta ve mdf kullanılarak iç malzeme hazırlanır.  Üzerine çeşitli maddelerle farklı desenlerde kağıt yapıştırılarak cilalanır. Bu yüzden sıcağa ve yanmaya karşı dayanıklı değildir. Laminat tezgah temizliği diğer çeşit tezgahlarda kullanılan malzemelerle yapılır. Çatlakların oluşmamasında dikkat edilmelidir. Çünkü sızarak su girdiğinde içindeki malzemeyi kabartarak tezgahın şişmesine neden olur.

Leminat Tezgah Tasarımları

Laminat tezgahların mermer, granit ve akşam görünümlü olanlar sıklıkla tercih edilenler arasındadır. Mermer ve granit olanlar için parlak yüzey seçilirken, ahşap için ise mat yüzey daha çok yakıştırılır. Tercih yine size bağlıdır. Çok çeşitli desenlerden başka düz renklerde mevcuttur. Geniş renk ve desen skalası içinde seçim yaparken zorlanabilirsiniz. Pembe çiçekli bir tezgah seçerek beyaz olan dolaplarla romantik bir hava yakalayabilirsiniz. Yine beyaz dolaplarla ahşap görünümlü bir laminat tezgah kullanarak rustik bir hava oluşturabilirsiniz. Country ve vintage tarz mutfaklarda trend gereği kullanılması gereken masif ahşap tezgahların yerine rahatlıkla kullanılabilinir. Ahşap dolaplarla ise yine ahşap ya da granit görünümlü olanlardan seçilebilinir. Dümdüz beyaz ve parlak bir tezgah ise koyu veya parlak renkli dolapların üzerinde her zaman temiz ve sade görünüm oluşturur.

Kalınlıkları 12 mm den başlayıp 30 mm kadar çıkabilir. Tabakalar haline satılarak istenilen ebatta kesilir. Ek ve bitiş yerlerinde çıtalar ya da aynı renkten kaplamalar kullanılarak içinin görülmemesi sağlanır. Dolapların arasındaki bulunan seramik yada boyayla temasını kesmek ve buralardan dolapların arkasına su veya kırıntılar kaçmaması için profiller veya seçtiğiniz renk ve desenle aynı olan parçalardan faydalanılır. Montajı ve işlenmesi gayet kolaydır.

Laminat tezgah tamiri genelde macunlar kullanılarak tamir edilmektedir. Laminat tezgah macunları kullanarak küçük hasarları kendinizde tamir edebilirsiniz. Laminat tezgah metre kare fiyatları ürünlerin kalitesine göre değişmekte olup metre kare fiyatları 200 Tl ile 300 Tl arasında değişmektedir. İthal laminat tezgahlar yerli olan ürünlere göre daha pahalıdır.

Laminat Tezgah Modelleri Görselleri

Laminat Mutfak Tezgahı Renkleri

Laminat Mutfak Tezgahı Renkleri

Bir çok farklı renk seçeneği bulunmakta olup en çok tercih edilen renkleri yukarıdaki gibidir. Evinizde bulunan mutfak dolaplarına uygun kombin bir renk seçerek şık ve modern görünümlü mutfaklar oluşturabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git