Laminat Parke Modelleri

Laminat parke, laminat parke seçiminde dikkat edilmesi gerekenler, laminat parke çeşitleri, yeni ve modern laminat parke modelleri ve görselleri…

Laminat Parke Modelleri

Döşeme ve kullanım kolaylığı açısından laminat parkeler evimizin çeşitli yerlerinde bulunur. Suya karşı dayanıklılığı artırılan türleri ise banyo ve mutfaklarda seramikten farksız olarak kullanılır. Belirli kalınlıklarda ahşabın üzerine özel yapıştırıcılar kullanarak kağıt kaplanması ve bunun üzerine de bir çeşit cila sürülerek dayanıklı hale getirilerek yapılan laminat parkeler bir çok desen ve renk seçenekleri ile evlerimize girmiştir. Ahşap parkeleri döşemenin süre uzunluğu, belirli periyotlar da bakım istemesi ve pahalı olması bakımından kullanımı yavaş yavaş terk edilmektedir.

Laminat Parke Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çizilmeye ve darbeye dayanıklılığı, her türlü temizlik malzemesi ile silinebilmesi, istenildiği zaman söküp başka yere monte edilebilmesi ve bu işlemlerinin yapılması sadece birkaç saat sürmesi laminat parke kullanımını arttırmıştır. Birleşim derzlerinin belirsiz olması aslında parçalardan birleştirerek yapılmasını unutturarak yekpare bir yer döşemesi görünümü verir. 8mm den başlayıp çeşitli kalınlıklarda olanları vardır. Kalınlığın fazla olması ahşabın fazla kullanıldığı ve esneme yapmayacağı anlamına gelir. Desen tekrarı açısından devamlılık esastır. Aynı şeritleri ya da ağaç damarlarını takip etmelidir. Bazı modeller de ise bu özellikle tekrarlanmayarak daha değişik bir görünüm vermeyi amaçlar. Genelde hep ağaç renkleri piyasaya hakimse de düz renk ve parlak olarak üretilenleri de vardır. Eskitilmiş görünümü verilip üzerinde yazı yazanlar ise daha çok genç odalarında kullanım için uygundur. Yeni trend ise tek renge bağlı kalmayıp, belirli renkler birbirine uydurularak daha çok endüstriyel hava veren laminat parkelerdir. Tabaka halinde aynı desenden değil de çizgiler şeklinde oluşanlar ise önümüzdeki sene çok kullanılacaklar arasında olmaya adaydır.

Laminat Parke Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git