Küçük Salon Dekorasyonu

Küçük salon dekorasyonu önerileri ve fikirleri, en güzel küçük salon örnekleri, küçük salon dekorasyonu ile ilgili aradığınız tüm bilgiler ve görseller…

Küçük Salon Dekorasyonu

Dekorasyon bir ev için olmazsa olmaz kurallardan biridir. Ve genelde de bu özel işte kadın parmağı dokunuşları etkili olur. Dekorasyon, bir evin stili, büyüklüğü, küçüklüğü durumunun yanı sıra zevkler doğrultusunda düzenlenme yapılmasıdır. Mesela evimiz küçük canı sıkmaya değer mi? Tabi ki hayır. Hep birlikte küçük salon dekorasyonu yapmaya ne dersiniz? Her şeyden önce duvar renkleri kesinlikle koyu tercih edilmemelidir. Buna paralel olarak koltuklarda da desen hakimiyeti yerine düz seçimler uygun olacaktır. Salon takımı denildiğinde akla yemek masası, büfesi, gümüşlüğü, zigonu gelir. Ama artık bu bir kural değil. Eviniz küçük de olsa büyükte olsa bu kadar parça satın alma dönemleri bitti. Tercihimiz her şekilde açık renkler olmalıdır. Zira açık renk odayı çok daha geniş gösterir. Doğal renkler gözü yormaz ancak koyu renkler ortamı kapatır. Bej, beyaz, fildişi rengi gibi seçimler salon için idealdir. Renklerle birlikte iri ve renkli desenler salonda kalabalıklık yaratır. Küçük salon iyice küçülür daralır.

Küçük Salon Dekorasyonu Fikirleri

Renkleri seven birisi olabilirsiniz. O halde aksesuarlarda renklerle oynayarak hem tarzınızı konuşturursunuz hem de küçük salon dekorasyonu yerleşimini doğru yapmış olursunuz. En önemli nokta eşya azlığıdır aslında. Gerekli parçalar dışında bir konsol ya da büfe arasında bir seçim yapmanız en uygunu olur ve bu parçaların en küçük ebatlı oluşu gözü yormayacaktır. Mesela küçük bir salon için bir Tv ünitesi çok yerinde bir karar olur. Cam masa, cam sehpa salonda genişlik yaratır. Tercihlerinizde birinci sırada yer alabilir. Küçük bir salonda büyük bir avize yanlış bir dekorasyon seçimi olur. Sarkıt lambalar kesinlikle tercih edilmemelidir. Spot lambalar, aplikler veya lambaderler hem aydınlatma işinizi halledecek hem de dekorasyon açısından salonunuzda bir hareket yaratmış olacaksınız. Desenli halılar yerine parkeyi çıplak kullanmak bile oda ölçütünde inanılmaz fark yaratır.

Küçük Salonlarda Renk Seçimi

Küçük olan salonlarda duvar rengi olarak kesinlikle açık renkleri tercih etmelisiniz. Kapalı ve koyu renk boyalar yada duvar kağıtları zaten küçük olan salonlarınızı daha sıkıcı ve kasvetli bir hal almasına neden olacaktır. Açık renkler ile küçük salonlar daha geniş ve ferah olacaktır. Küçük salonlar için duvar kağıtlarında manzara, deniz, doğa resimleri tercih ederek salona farklı ve genişmiş gibi bir hava katabilirsiniz.

Küçük Salonlara Uygun Mobilya

Salon büyüklüğüne uygun mobilya seçimi çok önemlidir. Mobilya almaya gitmeden önce salonun ölçülerini bilmeniz gerekmektedir. Mağazada beğenmiş olduğunuz bir ürün eve getirince salonda çok yer kaplayınca hoş bir görünüm vermez ve buda can sıkıcı olur. Küçük salonlara uygun mobilya rengi yine boyada olduğu gibi krem, beyaz ve açık kahve gibi renkler daha çok tercih edilmelidir.

Küçük Salonlarda Perde Seçimi

Küçük salonlara en uygun perdeler günümüzde evlerde çok sık kullanılmaya başlayan stor perde modelleri yada zebra perde modelleri ile hoş ve estetik bir görünüm elde edebilirsiniz. Perdelerinde açık renk olması ve mobilyalarla uygun olması önemlidir.

Küçük Salon Zemin ve Halı Rengi

Salon zeminlerinde genelde laminat yada parke modelleri çok tercih edilmektedir.  Diğer tüm ürünlerde olduğu gibi açık renkler tercih edilmelidir. Halı rengi olarak da tek renk halılar, yada renk kombini yapılmış halı modelleri ile estetik ve ferah bir görünüm elde edebilirsiniz.

Küçük salonların dekorasyonlarında size fikir vermesi amacı ile bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu galeriyi inceleyerek fikir sahibi olabilirsiniz.

                        Küçük Salon Dekorasyonu Örnekleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git