Küçük Odaları Daha Büyük Göstermenin Yolları

Küçük odalar daha büyük nasıl gösterilir ? Küçük oda dekorasyon fikirleri ve önerileri, küçük oda dekorasyonu püf noktaları, küçük oda tasarımı….

Küçük Oda Dekorasyonu

Oturduğunuz ve genellikle kullandığınız ortak alanlardan birisi oturma odasıdır. Evinizin boyutu bu tarz odaları dizayn etme açısından büyük önem taşır. Büyük evlerde geniş göstermek için farklı yollara başvurulmayabilir fakat metre kare olarak minik olan evlerde eşyanın boyutu ve incelik kabalığı odanın büyük veya minik olması için önemli bir unsurdur. Eviniz ufak ise extra dolap eşya yiyecek masası şeklinde ürünler kullanarak odayı kapatmak yerine akıllı sehpa tercih edebilirsiniz. Odanın bir köşesine koyduğunuzda hem sehpa hem yiyecek masası olarak kullanılabilir ve bu sayede yer de kaplamaz. Koltuklarınızı hafif ve spor modellerden seçerseniz odada çok kaba durmayacağından yine göze batan bir durumla karşı karşıya kalınmaz.

Küçük Oda Dekorasyonu Püf Noktaları

Günümüzde maksimum tercih edilen koltuk modelleri klasik takımlar olduğundan odaya hem çok ağır bir hava katar aynı zamanda odayı karanlık bir hale getirir boğucu bir ortam oluşmuş olur. Bundan dolayı daha geniş göstermek istiyor iseniz koltuğunuzu köşe takımı tarzı modeller seçebilir ve yerde halı yerine sadece parke kullanmayı tercih edebilirsiniz. Halı parkede yer kapladığı için genel olarak odanın şeklini de ufak gösterecektir.

Odanızın boyutu minik ise odada fazlalık eşyalar bulundurmamaya özen gösterin. Böylece ayağınıza dolaşan eşyalar yerine ferah görünümlü bir odaya sahip olmuş olursunuz. Odayı aydınlık renklerle donatmak da küçük odaları daha büyük gösterme yollarından birisidir. Beyaz gibi aydınlık renkler kullanabilir farklı bir boyut algısı oluşturabilirsiniz.

Küçük Oda Dekorasyonu Önerileri

Küçük odaları daha büyük göstermek için odanıza aldığınız eşyaları doğru seçtiğiniz takdirde, evinizin en küçük odasını bile büyük gösterme şansınız vardır. Çok karmaşık görünümlü olan eşyalar tercih ederseniz eğer, odanız daha küçük görülebilir. Çok eşyadan kaçınıp sade renkler tercih etmelisiniz. Şayet daha farklı seçimler yaptığınız takdirde büyük odayı bile küçültebilirsiniz. Geniş odaları daha dar göstermek için ise bu yazılanların tam tersini yapmanız yeterlidir. Şayet doğru tercihi yapmadığınız takdirde can sıkıcı ve daraltıcı bir odaya sahip olabilirsiniz. Bu durumu da kimse yaşamak istemez.

Küçük Oda Dekorasyonu Örnekleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git