Küçük Banyo Dekoru

admin

Küçük Banyo Dekoru

Küçük banyolar, küçük banyo dekorasyon ve tasarımları, küçük banyo dekorasyonunda kullanılan eşyalar ve küçük banyoların tasarımları ve görselleri…

Küçük Banyo Dekoru Önerileri

Küçük banyo dekorunda en önemli unsur mekânı olduğundan geniş göstermektir. Bunun için öncelikle duvarlardaki renk seçimi çok önemlidir. Pastel tonlar ve açık renkler kullanılmalıdır. Ayrıca tüm duvarlara aynı renk uygulanmalıdır. İster seramik ister silikon esaslı boya ile boyanmış olsun mutlaka ışığı yansıtan parlak yüzeyli olanlardan seçilmelidir. Aydınlatmada ise tek bir lamba yerine, tavanda alçıpan sistemine dâhil edilen spotlar ya da son senelerde sıklıkla kullanılan gergi tavan içinden gelen kuvvetli ve dağıtımı iyi yapılmış ışık sistemi seçilmelidir.

Hilton lavabo alanı daha da daraltacağından uygun yerlere yerleştirilecek raflar sayesinde depolama sorunu çözülmelidir. Bu rafların derinliği en fazla 15 cm yapılmalıdır. Raflara konulacak kişisel eşya, havlu, makyaj malzemeleri ya da bakım kremleri belirli bir düzende bulunmalıdır. Gelişigüzel sıralanan eşyalar görünüm bakımından kalabalık yaratıp, banyonuzun daralmasına neden olabilir. Sık kullanılmayanlar ise banyodan kaldırılmalıdır.

Küçük banyolarda duşa kabinli bir duş teknesi, çok geniş alan kaplayan küvete tercih edilmelidir. Duşakabin seçerken ise alanı bölmemek ve daraltmamak için ise sadece camdan olanlar kullanılmalıdır.

Aynalara geniş olarak yer verilmesi mekânı kat ve kat büyük algılanmasını sağlar. Lavabonun olduğu duvarı, lavabo seviyesinden tavana kadar ayna kaplatmak olukça kullanılan bir yöntemdir. Hilton lavabonuz varsa, bu dolabının üzerini ayna kaplatarak eşyaya yokmuş gibi hissi vermesinin yanında herkesten farklı bir banyonuzun olmasını sağlarsınız Eğer ayna koyacak bir yeriniz yok ise kapının arkasını tamamen ayna yapmak diğer bir alternatiftir.

Küçük Banyo Dekoru Görselleri

Yorum yapın