Komidin Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli

admin

Updated on:

Komidin Modelleri

Yatak odası takımlarının vazgeçilmez aksesuarları arasında bulunan komidinler çekmeceli ve çekmecesiz modelleri ve farklı tasarımları ile her evde kullanılan tasarımlar arasında yer almaktadır. Yatak odası takımları ile birlikte satılmakta olan bu ürünler, takım satın almanız halinde ayrı bir seçim yapmak zorunda kalmazsınız. Yatak odaları takımları ile birlikte satılan bu modeller uzman kişiler tarafından tasarlanmakta ve yatak odasına en uygun olanı tercih edilmektedir.

Alacak olduğunuz yatak odası takımı içeriğinde komidin yoksa yada mevcut kullanmış olduğunuz komidinler eskidi, yıprandı ve değiştirmek istiyorsanız komidin seçiminde bulunmanız gerekecek . Komidin seçerken dikkat edilmesi gereken püf noktaları bulunmaktadır. Sizlere komodin seçiminde yardımcı olan bilgileri ve dikkat edilecek olan hususlar hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

Komidin Modelleri
Komidin Modelleri

Komdin Nasıl Seçilir ?

  • İlk özellik olarak komidin rengi yatak odasında bulunan diğer dolap ve mobilyalara kesinlikle uygun olması gerekmektedir. Uygun olmaması halinde takım görüntüsünden çıkar ve dağınık ve hoş olmayan bir görünüm ortaya çıkar.
  • Komidin yapımında kullanılmakta olan malzeme, ürünün dayanıklı ve uzun yıllar kullanmanız açışından çok önemlidir. Ahşap olan tasarımları tercih edin.  Ahşap tasarımlarda da kaliteli ve dayanıklı olan ceviz ve gürgen ağaçlarından yapılmış olanları tercih edebilirsiniz.
  • Komidinlerin dış yüzeyinin pürüzsüz olması ve iyi cilalanmış olması çok önemlidir. Dış görünümü pürüzsüz olan ev eşyalarının temizliği kolay olmaktadır ve aynı zamanda hijyeni sağlamak kolaydır.
  • Komdinlerde çekmecelerin iç hacimleri çok önemlidir. İç hacmi geniş olan tasarımları tercih edebilirsiniz.
  • Ayaklı komidinlerin ayakları metal olan tasarımlar yerine ahşap olan tasarımları tercih ederek zeminde kullanılan parke ve zemin ürünlerine zarar vermemesini sağlayabilirsiniz.
  • Komidin almaya gitmeden önce evinizde komidin kullanacak olduğunuz alanın ölçülerini alın ve bu ölçülere uygun olan tasarımları inceleyin.
  • Komdin çekmeceleri çok fazla kullanıldığı için mevcut sistemin yumuşak, otomatik yavaşlatarak kapatma sistemleri olanlarını tercih edin. Küçük çocuklar komidin çekmecelerini hızlı kapatmaktadır. Bu sistem sayesinde hem bebeğinizi korumak  hemde eşyaları daha uzun ömürlü kullanmak için bu sistemde bulunan komidinleri tercih etmelisiniz.
  • Komidin seçerken ihtiyaçlarınızı karşılayacak ve aynı zamanda yatak odası dekorasyonuna hoş ve estetik bir hava katacak olan tasarımları tercih etmelisiniz.
Komidin Tasarımları
Komidin Tasarımları

 

Yorum yapın