Kırmızı Oturma Grubu Modelleri

admin

Updated on:

Siyah Kırmızı Koltuk Takımları

Kırmızı oturma grubu gençlerin tercih etmiş olduğu oturma grupları arasında yer almakta olup, kırmızı siyah oturma grupları kombin olarak tercih edildiğinde şık ve estetik bir görünüm vermektedir….

Kırmızı Oturma Grupları

Kırmızı; renk olarak iddialı ve enerjisi vermesi açısından da gayet yüksektir. Kan dolaşımını hızlandırdığı, adrenalini ve vücut ısısını yükselttiği, tembelliğe iyi geldiği, güç ve devamlılık hissi verdiği bilinen faydaları arasındadır. Saldırganlığı tetiklediği ise en negatif etkisidir. Bu yüzden tüm bunları düşünüp kırmızı renk oturma grubunu almaya karar vermelisiniz. Modern ve minimal tarzlarda koltuklar çeşitli tasarımlar halinde ortaya çıkar. Genelde L koltuk ya da ikili-üçlü-tekli koltuktan oluşan takımlardan oluşur. Minimal tarzlarda olanların şeklini açıklamak biraz güç olsa da; oval ve bol kavisli ama kullanımı oldukça kolay parçalardır. Dömi klasik yani yarı modern yarı klasik modellerde ise tüm takım kırmızı olarak seçilmemelidir. Tek bir üçlü koltuğun ya da iki tane tekli koltuk veya berjerin kırmızı tercih edilmesi bu tarzlardaki, kararsızlık konusuna ışık tutar.

Siyah Kırmızı Koltuk Takımları
Siyah Kırmızı Koltuk Takımları

Çok güçlü renk olduğundan mutlaka büyük kırlentler yardımıyla gözün yorulmaması sağlanmalıdır. Beyaz, gri, siyah gibi renkler ile kombinlemek için idealdir. Parlak görünümlü özellikle lake mobilyalarla uyum içerisinde olur. Gümüş aksesuarlar kullanmak ise ışık oyunları yaratmanızı sağlayacaktır. Beyaz zemin ya da halı kullanmak ortamın ferah olmasını sağlarken, zevkinize göre içinde siyah veya kırmızılar barındıran geometrik şekilli veya çizgili halılar ise bütünlük sağlayacaktır. Perdeler ve duvarlarda beyaz renk kullanmak kırmızı rengi daha çok vurgular ve ön plana çıkarır. Siyah olan bir duvar da aynı görevi görürken küçük salonlar için boğucu bir hava yaratır. Gri ve tonları ise tek bir duvarda kullanılarak dikkati bu yöne yoğunlaştırır. Özellikle televizyonun durduğu duvarın arkası tercih edilmelidir.

Kırmızı Oturma Grubu Modelleri

Kırmızı renk evlerde tek başına tercih edildiği gibi özellikle oturma gruplarında beyaz ve siyah renk ile birlikte kombin olarak da tercih edilmektedir. Kırmızı beyaz oturma grupları salon ve misafir odası tasarımlarında çok tercih edilmektedir. Kırmızı siyah oturma grupları salon dekorasyonlarında daha çok öne çıkmaktadır.

Kırmızı Oturma Grubu ve Görselleri

Yorum yapın