Halıfleks Modelleri

Halıfleks Modelleri, 2016 ve 2017 yılı için tasarlanmış yeni şık ve estetik tasarımları, Halıfleks Çeşitleri ve Fiyatları, Modern Halıfleks Resimleri, Halıfleks Temizliği hakkında bilgiler…

Halıfleks Modelleri ve Fiyatları

Duvardan duvara halı çeşidi olarak bilinen halıfleksler parkeler kadar yoğun bir talep görmeseler de yine de çok şık tasarımlara sahiptirler. Mobilyalarınız ve koltuk takımlarınız ile bir örnek olarak eskiden kullanılan kalın ve yünlü halıflekslerin ağırlığı artık eskisi gibi kalmadı. Son zamanlar da ince tasarımlara sahip olan ve ısı olarak yalıtım özelliği bulunmakta olan halıfleks modelleri daha çok tercih ediliyor.

2000 yıllarından önce genellikle koyu ve düz renklere hakim olan halıfleksler artık pastel tonlara, içimizi açan canlı renklere ve harika motiflere sahip durumdadır. Koyu ve açık tonlarda ki renklerin geometrik desenler ile uyum içinde olması sonucu ortaya çıkan şahane halıfleks modellerini sizlerin ilgisine sunuyoruz. Zengin renk çeşidine ve şekillere sahip halıfleks çeşitlerinin yanı sıra daha soft sade ve düz renklere sahip çeşitleri de mevcut olmakla birlikte oldukça ilgi çekiyor. Yaşadığınız alanları hem dekor olarak hem de ısı yalıtımlı olması için, boydan boya her yerini halı flekslerle kaplayarak kışın o soğuklarında kışı daha sıcak geçmesini kolaylaştırabilirsiniz.

Halıfleks fiyatları metrekaresi 5 TL’den başlayarak ürünün dokuma kalitesine göre 30 Tl ye kadar fiyat çıkabilmektedir. Parke ve halılara göre, halıflekslerin temizliği çok daha yorucu ve zordur. Oldukça zahmetlidir yani. Eğer evinizin her yerini halıfleks kaplatacaksanız bu ihtimali de göz önünde bulundurmayı unutmayın. Temizliğini yaparken yıkama yerine silmeyi tercih etmelisiniz. Yıkanınca uzun süre kurumayacağı için kokma ihtimali yüksektir.

Halıfleks Temizliği Nasıl Yapılır ?

  • Temizlik işleminden önce halıfeksler elektrikli süpürge ile iyice temizlenmesi ve üzerindeki tozların çektirilmesi gerekmektedir. Böylece yıkama işlemi öncesinde tozların halıya yapışması engellenmiş olur.
  • Halıflekslerde lokal kirler varsa yıkama yerine silmeyi tercih etmelisiniz.
  • Yıkama işlemini evlerde bulunan halı yıkama makineleri ile yada halı yıkama fabrikalarından destek alarak yapabilirsiniz.
  • Halı yıkama işlemi için özel olarak üretilmiş olan halı yıkama şampuanlarını tercih etmelisiniz.
  • Yıkama işlemi sonrasında bol su ile durulama sağlamalısınız. Yoksa halılarda leke kalacaktır.
  • Halıfleks temizliğinde yada yıkamayı el ile yapacaksanız kullandığınız fırçanın yumuşak olmasına dikkat etmelisiniz. Sert halı fırçaları halılara zarar vermekte ve yıpratmaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git