Halı Yıkama

Biz titiz hanımlar senede en az 2 kere halılarımızı yıkatırız. Geçmiş zamanlarda daha çok kendi ellerimizle halılarımızı yıkardık. Fakat son zamanlarda ülkece su problemi yaşadığımız için ve kentsel bir kirlilik oluşturduğu için halılarımızı halı yıkama fabrikalarına gönderir olduk.

Aslında elle yıkamak başta kadınlar için en iyisiydi. Daha önce de halı yıkama fabrikaları mevcut olmasına rağmen çok fazla tercih edilmemekteydi. Çünkü bizim türk titiz bayanlarımız halı yıkama fabrikalarına güvenmemekteydiler. Aslında her zaman düşünüldüğü gibi elle yapılan işin daha iyi olduğunu düşünmüşlerdi. Aslında kesinlikle öyle değil. Şimdi halı yıkama fabrikaları gayet özenle halıları yıkayıp teslim etmektedirler. Ama yine de rahat edemeyecekseniz komşularınız vesilesi ile halıları güzelce yıkayan bir halı yıkama fabrikası bulabilirsiniz. Her ev işinin kolay bir yolu vardır. Kendinizi fazla yormasanız daha iyi çünkü sağlık temizlikten önce gelir.

Halı yıkama fiyatları bölgeye göre değişebilmektedir. Gerçi günümüzde birçok şey bölgeye göre değişmekte. Birde halı yıkama fiyatları halının ipliğine göre değişmektedir. Aslına bakarsanız halınızı elde yıkadığınız zaman anlamış olmalısınız. Her halı aynı sürede ve aynı şekilde yıkanmamaktadır. Bazen bazı iplik çeşitleri yıkarken zorlayabilir. İşte bu halı çeşitleri ile fiyat da doğa olarak değişmektedir.

Tabiki de halının boyutuna göre de fiyat değişir. Sonuçta evimizin ara kısımlarında bulunan küçük halılarla kocaman halılarımız bir değildir. Halı yıkama fabrikalarına halılarınızı rahatlıkla teslim edebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git