Halı Fiyatları ve Modelleri

Yere bastığınızda içinizi ısıtan ayağınızın altında yumuşacık bir zemin kim istemez. Şekilleriyle odanıza uyan tam kendinizi yansıtmak istediğiniz bir halı. Evinizi açmasını istediğiniz, gelen misafirlerin gözünü alamayacağı bir halı her kadının hayalidir. Aslında kadınlar her eşyasının özel olmasını ister. Odaya girdiğinde gerek eşya gerek halı seçimiyle gurur duymak başkaları tarafında özenilmek ister.

Her kadın ne kadar en iyi halıyı istese de bu her zaman mümkün değildir. Aldığı halı yaa istediği gibi değildir ya da bütçesi yetmediği için istediğini alamamıştır. Halbuki hem bütçenize uygun hem de sizin için en iyi halıyı alabilirsiniz. Nasıl mı? Tabiiki de dikkatli bir şekilde fiyat araştırması yapıp kaliteyi ucuza alarak.

Bütün halı firmaları belli bir süre sonra ya elinde tek tük kaldığı için ya da müşteriyi dükkanına çekmek için bir kısım halıları indirime sokarlar. Bu sayede müşteriler diğer halıları da görerek fikir değiştirip daha yeni modelleri alsın isterler. Fakat siz akıllı bir kullanıcı olursanız normalde yüksek miktarda satılan bir halıyı bu şekilde indirimini takip ederek yarı yarıya indirimli bir şekilde alabilirsiniz.

Ayrıca halı fiyatları düşündüğünüz kadar da pahalı değildir. Halının ipliğine göre fiyat aralığı vardır elbette ama siz modele göre giderseniz ve makine dokumasını tercih ederseniz halınızı oldukça uygun bir fiyata almış olursunuz. İpek bir halı tercih ederseniz elbetteki bütçenizi biraz zorlamanız gerekecektir.

Halı fiyatları halıların metre karesine göre yani büyüklüğüne ve küçüklğüne göre değişmektedir. Büyük olan halılar daha fazla öderken küçük olna halılara daha az para ödersiniz. Halılarda fiyatı etkileyen bir diğer husus da halıların kalitesi ve kullanılan iplik kalitesidir.

Halı modelleri içinde üretici şirketlerin çok farklı ve yeni tasarımları bulunmakadır. Gençler son dönemlerdeaçık renk ve sade halıları daha çok tercih etmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git