Granit Mutfak Tezgahı Modelleri

Granit mutfak tezgahı, granit mutfak tezgahı modelleri ve modern tasarımları, granit mutfak tezgahı metre kare fiyatları, ürün listesi ve görselleri…

Granit Mutfak Tezgahları

Granit oluşumu yerin altında olup, milyonlarca yıl çeşitli minerallerin sıkışarak ve yüksek ısının yardımıyla oluşturduğu kayalardan meydana gelmiştir. Sağlam yapısı ve içinde bulundurduğu minerallerin verdiği renkler sayesinde ise birçok çeşidi vardır. Kayalar halinde çıkarılıp, tabakalar halinde kesilerek satışa sunulur. Genelde gri, kiremit rengi, yeşil, ekru, pembe, siyah ve turuncu gibi baz olan renkleri vardır. Üzerinde kum şeklinde küçük noktalar, siyah ya da açık renk benekler bulunduğu gibi, pluton denen madde ve değişik minerallerden dolayı yanardöner, ışığı yansıtanları da vardır. Bunlar tamamen taşın yapısına bağlıdır. Tüm granitlerin yüzeyi pürüzsüz ve parlaktır. Isıya dayanıklıdırlar. Renk seçenekleri sınırlı olması ve doğal malzeme olduğundan içindeki desenlere müdahale edilememesinden dolayı mutfak dolabı ve tezgah uyumuna proje aşamasından itibaren dikkat edilmelidir.

Granit Tezgah Tasarımları

Beyaz dolaplarla siyah ya da koyu renk granitler uyum sağlayarak ayrıca graniti ön plana çıkarır. Ağaç renklerinde kullanılan mutfak dolaplarına ise yine içinde aynı ya da yakın rengi barındıran granit tezgahlar kullanılmalıdır. Çok büyük desenliler düz renk olan mutfak dolaplarına hareket katarken, küçük kumlu ve daha az dikkat çeken desenler ise hareketli ve ağaç damarlarının dikkat çektiği dolaplarla kullanılmalıdır. 2 cm den kalın olanları tezgah kullanımı için uygundur. Daha ince olanlar ise tezgahlarda kullanılan ağır eşyalar tarafından kırılabilir. Bu yüzden bütün bir tabakayı değiştirmek ya da göze hoş gelmeyen ek tamir yerlerine neden olur. Kullanılacak ara seramikler sade seçilmelidir ki birbirine uydurulan dolap – tezgah uyumu bozulmayarak, karışık görüntüye sebebiyet vermesin.

Granit mutfak tezgahı fiyatları tezgah büyüklüğüne göre değişmektedir. Tezgahlar 650 Tl ile 2500 Tl arasında değişmektedir. Hazır olarak satılmakta olan ürünler olduğu gibi aynı zamanda özel olarak da mutfak ölçülerine uygun olarak özel üretim yaptırabilirsiniz.

En güzel ve modern görünümlü Granit mutfaklardan oluşan bir foto galerisi hazırladık.Sizlerde bu tasarımları inceleyerek evinize en uygun olan modelleri tercih edebilirsiniz.

Granit Mutfak Tezgahı Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git