Ev Sinema Odası Tasarımı

Ev sinema odası dekorasyonu, ev sinema odası tasarımı, ev sinema odası maliyeti, eve sinema odası yapmak ve maliyetleri, sinema odası görselleri…

Ev Sinema Odası Tasarımı

Sinema da film seyretmenin tadı bir başkadır. Tam konsantre, dev ekran, rahat koltuklar, patlamış mısır ve kolayla birlikte zamanın nasıl geçtiği anlaşılmaz. Gerek konsantrenin verdiği dikkat gerekse sinemanın atmosferi, film ve görüntü kalitesi adeta filmin içinde olayı yaşıyormuş gibi gelir.

Ailenizle ve arkadaşlarınızla sık sık bir araya gelip film izliyorsanız ve sadece evin salonunda bu buluşmalar gerçekleşiyorsa tam bir sinema tadı vermemektedir. Bunun için evinizin boş bir odasını sadece sinema izlemeye ayırabilirsiniz. Öyle çok büyük ya da pahalı tasarımlar akla gelse de küçük bütçeler ile de halledebilirsiniz. Önemli olan herkesin rahatı ve oturduğu yerden ekranı rahatça görebilmesidir. Ayrıca aydınlatmanın da önemi büyüktür. Dimmer lı yani ışığın şiddetini ayarlanabilmesi ve noktasal kaynaklar kullanılması gerekmektedir. Bu sayede loş ışıkta film seyrederken gözler de yorulmaz. Büyük genişçe ve rahat oturulan koltuk odanın şekline ve ekran uzaklığına göre doğru ayarlanmalıdır. Ekran genişliği ise salonda kullanılan televizyonlardan daha büyük seçilmelidir. Projeksiyon tv ler bir kaynaktan perdeye veya duvara görüntüyü aktarmak, ayrıca büyüklüğünü ayarlayabilmek için idealdir. Yeterince yeriniz var ise tam sinema oturma düzeni hazırlamak için arka sırayı bir platforma oturtup rahat televizyon koltukları kullanılabilinir. Diğer bir pratik seçenek ise ağır kolilerin altına konulan paletlerden faydalanarak kademeler oluşturulabilinir ve üzerine büyük minderler yerleştirerek hem rahat hem de salaş bir görüntü verilebilinir. Sinemalarda kullanılan ses sitemlerinin minimal hale getirilmişler her yerde dvd oynatıcılarla bir satılmaktadır. Birçok hoparlörlerden oluşan bu sistemlerin parçalarını doğru konumlandırmak, sesleri gerçek olarak algılamak için önemlidir. Bu sayede sinema keyfinin doruklarına çıkabilirsiniz.

Ev Sinema Odası Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git