En Güzel Halı Modelleri

En güzel halılar,  en güzel halı modelleri, en güzel halı temizliği, en güzel halılar nasıl silinir, en güzel halı markaları ve fiyatları…

                 En Güzel Halı Modelleri ve Fiyatları

Halılar evlerde ev dekorasyonu ve tasarımlarında tamamlayıcı ürünleri arasında yer almaktadır. Ev eşyası alımında en son alınan eşyalar arasında yer almaktadır. Bunun nedeni eşyalarınıza uygun bir çok halı modeli bulabilmeniz ve çok sayıda farklı ve yeni halı modelleri bulunmasıdır. Ev eşyası alırken önce mobilya tarzı hem maliyet olarak büyük hemde uzun yıllar kullanacak olduğumuz mobilyaları tercih eder daha sonra bu aksesuarlara uygun olarak halıları tercih ederiz.

Halı modelleri içinde bir çok halı çeşidi bulunmaktadır. Bunun seçimi  tamamen ailelerin bütçesi ve hoşuna giden tasarımlara bağlıdır. Salon ve misafir odalarında kaliteli halı tercih etmekte yarar vardır. Diğer yerlerde ucuz halıları tercih edebilirsiniz. En güzel halı markaları Merinos Halı, Bahariye Halı, Padişah Halı, Saray Halı vb markaların çok hoş tasarımları bulunmaktadır.

Halı fiyatları içinde en belirleyici etken kullanılmakta olan iplik kalitesi ve kalınlığa bağlıdır. Bunun yanında halıların metre kare olarak büyük olması diğer belirleyici etkendir.

Halı çeşitleri içinde bir çok çeşit bulunmaktadır. Bunlar, İran Halısı, Hereke Halısı, Nepal Halısı, Milas Halısı, Shaggy Halı, Bünyan Halısı, Dokuma Halı, Makine Halıları gibi bir çok çeşitleri bulunmaktadır.

En Güzel Halı Nasıl Silinir ve Yıkanır ?

  • Halı silmenin pratik yolları hakkında önemli ipuçları bulunmaktadır. Halılar evlerde çabuk kirlenen ev tekstil ürünleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Yılda en az bir kere halıları yıkatmak gerekmekte olduğunu düşünenler olsa da halı temizliği ve yıkması daha kısa zamanlarda yapmanın sağlık açısından çok faydası bulunmaktadır.
  • Halı silme işlemi için sıcak günleri tercih etmelisiniz. Böylece halılar hızlı bir şekilde kurumakta ve güneşli ve sıcak havalarda halıları havalandırmak diğer günlere göre daha iyidir.
  • Halıları silmeden önce elektrikli süpürge ile üzerinde bulunan toz ve kirleri temizlemelisiniz.
  • Halı silmek için üretilmiş olan özel halı şampuanlarını tercih edin ve her bulduğunuz kimyasal ile halıları temizlemeyin. Kimyasallar yapısı gereği her eşyada kullanmak uygun değildir.
  • Halı silme işlemi için kullanacak olduğunuz lif yada bezlerin çok sert yada yumuşak olmamalıdır. Sert bezler halılara zarar verirken, çok yumuşak olan bez ile de kirleri çıkartmakta zorlanırsınız.
  • Halıyı deterjanlı silme işlemi bittikten sonra kullanmış olduğunuz bezi değiştirin yada iyice yıkadıktan sonra sadece duru su ile tekrar silmeniz de yarar vardır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git