Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Duvar Kağıdı hakkında bilinmesi gerekenler, Duvar Kağıdı seçiminde püf noktaları, duvar kağıdı alırken dikkat edilmesi gerekenler….

Duvar Kağıdı Seçimi

Duvar kağıtları günümüzde başta salon, çocuk odası, misafir odası ve mutfaklar olmak üzere ev dekorasyonunun vazgeçilmez bir unsuru haline geldi. Evlerde duvarlarda kullanılan bu kağıtlar ev dekorasyonuna çok büyük katkı sağlamaktadır. Sevdiğiniz ve sürekli olarak görmek istediğiniz manzara, orman, şehir desenli kağıtları yaşam alanlarınızda tercih ederek kendinize hoş bir ortam hazırlayabilirsiniz. Duvarlara ve kendinize farklı bir boyut kazandırmak için evlerde ve iş yerlerinde duvar kağıdı seçebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Seçiminde Püf Noktaları Nelerdir ?

Duvar kağıdı seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bir çok nokta bulunmaktadır. Şimdi sizlere nelere dikkat edilmesi gerektiği hakkında ayrıntılı bilgi vereceğiz.

  • Dayanıklılık: Duvar kağıtları kaliteli ve dayanıklı olması gerekiyor. Bunu anlamak için tırnağınızı duvar kağıdına sürün ve sürmeye bağlı olarak çizik ve yıpranma olup olmadığını kontrol edin. Çabuk bozulan kağıtlardan uzak durun.
  • Silinebilir Olması: Duvar kağıtları silinebilir olması önemlidir. Evlerde toz, buhar ve neme bağlı olarak kirlenmekte olan bu kağıtların silinebilir olanlarını tercih edin. Silinmeye bağlı olarak kolay yıpranmayacak olan tasarımları tercih etmelisiniz.
  • Kolay Temizlenmeli: Temizlemesi kolay olan lekeleri içine hapsetmeyen duvar kağıtlarını tercih edin.
  • Duvar Kağıdı Renk Seçimi: Renkli duvar kağıtları çok tercih edilmektedir. Mobilya ve koltuk takımları yada genç odaları rengine uygun renk seçimi yapın. Zıt renklerle uyum sağlamaya çalışmayın. Yakın tonları tercih edin.
  • Darbeye Dayanıklı Olması: Darbeye bağlı olarak yırtılmayan ve dayanıklı modelleri tercih edin. Çocuklu evlerde duvar kağıtları çocuklar tarafından darbe almakta ve basit ve kalitesiz duvar kağıtları yırtılmaktadır.
  • Duvar Kağıdı Sökümü: Değiştirmek istediğiniz zaman kolay sökülebilen kağıtları tercih etmelisiniz.
  • Duvar Kağıdı Fiyatı: Fiyat olarak çok ucuz tasarımlar yerine kaliteli modelleri tercih ederek uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz modelleri tercih edin.
  • İthal Duvar Kağıtları: Duvarlarda günümüzde ithal duvar kağıtları çok tercih edilmektedir. Alman malı yada İtalyan duvar kağıtlarını tercih edebilirsiniz.
  • 3d Duvar Kağıtları: Salon ve misafir odalarında bu tasarımlara yer verebilirsiniz.

Duvar Kağıdı Görselleri

Duvar Kağıtları

Duvar Kağıtları

Full Hd Duvar Kağıtları

Full Hd Duvar Kağıtları

Hd Duvar Kağıtları

Hd Duvar Kağıtları

Duvar Kağıdı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Konusuna 1 Yorum Yapıldı
Sayfa başına git