Dörtlü Ranza Modelleri

Dörtlü ranzalar, dörtlü ranza tasarımları, en güzel dörtlü ranzalar, dörtlü ranza modelleri ve fiyatları, yeni tasarımları, şık ve modern görünümlü ranzalar…

Dörtlü Ranza Modelleri

Dörtlü ranzalar çok sayıda çocuğun bulunduğu evlerde sıklıkla görülür. Bunun yanında çok misafiri eksik olmayan ailelerde evin bir odasında bu şekilde dekore ederek de hem yerden tasarruf hem de çokça insan ağırlarlar.

Dikdörtgen bir odanız var ise; uzun olan duvara iki tane ranzayı ayak uçları birbirine denk gelecek şekilde uzunlamasına koyarak yerleşimi sağlayabilirsiniz. İki ranzanın arasına konulabilecek tek bir merdiven üst tarafa geçiş için imkan sağlar. Alt taraftaki yataklar daha büyük tutularak merdivenler çekmeceli yapılabilinir. Eğer kullanacağınız duvar yeteri kadar uzunsa araya dolap bile konumlandırabilir. Böyle durumlar ranzaya çıkmak ayrı ayrı merdivenler gereklidir.

Kare bir odaya sahipseniz ranzalar L şeklinde konumlandırmak en sağlıklısıdır. Tek problem iki ranzadan birine daha ferah alan kalabilir. Daha az alana sahip olana küçük pencereler yapılarak bu sıkışık ve karanlık ortam giderilebilinir. Her ranzanın ayrı merdiveni bulunur. Kuytuda kalan ranzanın içine hafif bir ışıklandırma yapılması kitap okurken ya da gece kalkmak istendiğinde yardımcı olacaktır.

Karşılıklı konumlandırılan ranzalarda ise mahremiyet istenebilir. Bunun için her yatağa ayrı perdeleme sistemi yapılabilinir.

Bir diğer dörtlü ranza modeli ise üst taraftaki yatakların uç uca durarak, alttaki yatakların karşılıklı yer almasıdır. Bu sayede alt tarafta çalışma masası, şifonyer, komidin veya küçük gardırop gibi sayılanlardan biri koyulabilir.

Ranzaların genelde ahşaptan yapılması ve çeşitli dekoratif öğelerle desteklenmesi, odanın yatakhane havasından kurtulması açısından önemlidir. Çocuklar için yapılanlarda, karşılıklı olan ranzalarda, geçişler ve oyun için yapılan köprüler, halatlar yararlı olabilir. Normal olarak dizayn edilen ranzalara dışarıdan mağara görüntüsü verilmesi yada gemi kamarasını andırması ise seçenekler arasındadır. Yüksek tavanlı yerlerde farklı yüksekliklere halatlarla sabitlenmiş belirli düzenlerde yataklar ise hem yer kazancı hem de dekoratif görüntü sağlar.

Dörtlü Ranza Modelleri Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git