Deri Post Halı Modelleri

Özellikle son dönemlerde, halı sektörü konusunda zirve modellerin başında deri post halılar geliyor.

Günlük giyilen kıyafetlerde de kullanılan deriler, artık halı olarak da kullanılabiliyor. Deri sektörüne yeni bir model olarak giren deri halı; farklı renklerden ve yüzlerce modellerden oluşuyor. Derileri kullanılan hayvanlar ise; ceylan, çakal, oğlak, kuzu, danalardır.

El emeği ile üretilen ürünler, zor ve zahmetli bir zamandan geçiyor. Deri post halılar genel olarak üç kattan oluşur. En üstte Post deri, orta bölümde nubuk deri ve en altta ise astar bulunur.

Bütün insanlar tarafından oldukça yoğun ilgi görmesinin en önemli nedeni ; Deri post halılar, doğal olduğu için insanların sağlığı konusunda zararlı madde içermez. Anti-alerjik ve leke tutmaz. Temizliği genel olarak kolaydır. Diğer halı çeşitlerine oranla Post Deri Halılar uzun ömürlüdür.

Deri halıların üretimi tamamen elde yapılır. Bu çeşidin birleştirilerek oluşturulması en önemli özelliklerinden biridir. Yapımı konusunda zor olan; desen kalıplarının oluşturulmasıdır. Yapılan dikişler ve hassas el işçiliği ile Deri post halıların daha uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Deri post halı  modelleri ve çeşitleri çok olduğu için modelinin bir benzeri  olabilir. Fakat desen olarak asla yapılamaz. Üst bölümde olan post derinin deseni doğal olduğu için aynı desenin yapılması mümkün değildir. Dolayısıyla Halı seçimleri konusunda en kullanışlı ve uzun ömürlü bir halı tercih etmek istiyorsanız Deri post halı her bakımından evinize uygun bir modeldir. Hem temizliği hem de görselliği ile evinizde şık bir görünüm elde edeceksiniz.

Deri post halı fiyatları küçük baş ve büyük baş hayvan derilerine göre değimektedir. Evcil hayvanlarda fiyatlar uygundur. Yabani hayvan derileri ise satışı yasaktır. Her yıl kaçak avcılık nedeni ile yüzbinlerce hayvan derisi yüzünden  vurulmaktadır.

Deri halı bakımı ve temizliği nasıl diye merak edenler için, deri halılar ve post halıların bakımı düşündüğünüz gibi zor değildir. Bu halıların post kısımlarını temizlemek için evlerde kullanılan sabunlu suları tercih edebilirsiniz. Sabunlu ve ılık su ile bu kısımların temizliğini yapabilirsiniz. Buy deri halıların yan kısımları için özel olarak üretilmiş olan bakım kremleri gibi sıvı bakım ürünleri bulunmaktadır. Kenar kısmlarını bu ürünlerle bakımını yapabilirsiniz. Taşıma yada kullanıma bağlı olarak kırışıklık olduğunda bu halıları ütü ile düşük sıcaklıkta ütüleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git