Dekoratif Mumluk Modelleri

Dekoratif mumluklar, dekoratif mumluk yapımı, ortamlara farklı bir hava katmak için kullanılan şık ve estetik görünümlü mumluk çeşitleri ve tasarımları…

Dekoratif Mumluk Modelleri

Uzun yıllar önce mumlar sadece elektrik kesintilerinde akla gelip, çoğu zaman mutfağın en alt çekmecelerinde yer alırlardı. Altlarına koyulan çay tabakları ise en şık mumluk modeliydi. Bunun dışında saraylar kullanılanlara benzer ağır şamdanlardaki mumlar ise vitrinleri ve büfeleri süslerdi.

Dekorasyonda Mumluk Kullanılan Alanlar

Son yıllarda çıkan rengarenk, çeşitli form ve ebatlardaki mumlar; sehpaları, yatak odalarını, banyoları süsler hale gelmiştir. Ayrıca çok değişik kokulara da sahip olan mumlar evlerimizi adeta bir parfümeri dükkanına çeviriyor. Bu kadar özelliğe sahip mumları evlerin dekorasyonunun bir parçası olurken elbette bir çerçeveye bir kaba ihtiyacı vardır ki; dekoratif mumluk modelleri bu yüzden çoğalarak hemen hemen her konsepte uygun modellerde karşımıza çıkmaktadır. Cam, ferforje, ahşap ,seramik materyallerden yapılanlar en çok tercih edilen mumluklar arasında yer almaktadır.

Mumluk Çeşitleri

Fenerler ve kuş kafesleri şeklindeki mumluklar iç mekanlarda da kullanılırken dış mekanlar ise olmazsa olmazlarındandır. Rüzgardan mumların sönmemesini istiyorsanız bu tip mumlukları seçmenizde fayda vardır. Mum ışığı romantiklik sağlarken aynı zaman da az da olsa aydınlanmaya yardımcı olur. Bu yüzden mumluğun ışığı geçirgenliği ya da mum fitilinin mumluk içinde çokta gizli kalmaması önemlidir. tek bir mum için bulunan mumluklar küçük alanlarda kendini gösterirken, pek çok mumu bir arada bulunduranlar için dikdörtgen formlu ya da daha geniş alanlarda tercih edilmelidir. Bundan sonra yapacağınız şey ise zevkinizi konuşturarak evinizin dekorasyona katkı sağlayacak olan çok şık ve muhteşem mumluklar bulunmaktadır.

Dekoratif Mumluk Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git