Dekoratif Abajur Modelleri

Dekoratif abajur modelleri, yatak odası abajurları, en çok tercih edilen ve ayaklı abajur tasarımları, ürün görselleri…

Dekoratif Abajur Modelleri

Işığın bir alana yayılmasını sağlayan lambaya abajur denir. Abajur diye adlandırılan bu lambaların şekilleri ve tipleri her zamanın modasına göre faklılık göstermiştir. Bu abajurların tarihi gelişimine bakılacak olursa 1900 yıllarında tavana asılan abajurlar, 1930 yıllarında yuvarlak lamba ve koni şeklinde abajurlar, 1950 yıllarında silindir şekilde abajurların modası yaşanmıştır. Dekoratif abajur modelleri her dönem farklı şekiller almıştır. Evlerin köşelerini tamamlayan uzun boylu abajurlardan, masa üstlerinde aydınlatma amacıyla kullanılan abajurlar, yatak odasında komidin üzerlerini süsleyen abajurlar kullanıldığı her mekânda kendini göstermeyi bilmiştir. Bu abajur ismi de Fransızca kökenli bir sözcüktür. Kısmak ve gün ışığı sözcüklerinin bir araya gelerek oluşturduğu bir kelime olarak ortaya çıkmıştır.

Abajur Modaları

Belirli dönemlerin ev dekorasyonunda kullanılan en şık objeleri arasında yer alan bu abajurlar birçok kişinin en gözde eşyası halini alır. Günümüzde bile abajurlara verilen değer oldukça fazladır. Evlerinde dekoratif abajur modelleri yer alsın isteyen bireyler ilk önce eşyalarına en uygun abajur modeline karar vermek isterler. Bunun için bir ön araştırma yaparlar. Alacakları abajurlarda kalite ve uygunluğu bir arada yakalamak isteyen bireyler doğru tercih yapmak için ürünleri yakından görmeyi daha çok isterler. Evlerinin dekorasyonuna bir katkıda bulunacak abajurlarının fiyatının da uygun olması müşteriyi daha çok memnun eder. Abajur seçiminde güvenilir markaların ürünleri daha çok tercih edilmektedir.

En çok tercih edilen şık ve modern tasarımlardan oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu tasarımlar arasından hoşunuza giden modeller hakkında bilgi ve fikir sahibi olabilirsiniz.

Dekoratif Abajur Görselleri

Yatak Odası Abajur Modelleri

Yatak Odası Abajur Modelleri

Yatak odası dekorasyonlarının vazgeçilmez tasarımları arasında abajurler yer almaktadır. Ayaklı ve ayaksız olan modellerinden yatak odanıza uygun olan tasarımı tercih edebilirsiniz. Yatak odalarında yer sorunu olanlar ayaksız modelleri tercih ederek komidinlerin üzerine koyarak hem yer sorununu çözmüş hemde resimde olduğu gibi şık ve modern bir dekorasyon ortaya çıkarmış olurlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git