Dekorasyonda Kablo Gizleme

Kablo gizleme yöntemleri ve sistemleri, kablo gizleme aparatı ve kablo gizleme kanalları ile dekoratif görünümlü ev dekorasyonu….

Dekorasyonda Kablo Gizleme

Evlerimizin görünümü bizler için çok önemli, onların en güzel görünmesi için çok uğraş veriyoruz. Gözlerimizle komşularımızın arkadaşlarımızın evlerini tarıyoruz hep acaba ondan görüp ne yapabilirim evimi güzelleştirmek için diye. Yeni fikirler, eğlenceli dekorasyonlar hep aradığımız şeyler. Pembe yastıklar, beyaz koltuklar, renkli sandalyeler hatta bazıları o kadar renkliler ki bazı evler büyük bir oyun eviymiş gibi geliyor ama artık gözümüz alıştı garipsemiyor güzel buluyoruz. Bu güzel pembe evimiz de görünmesinden hoşnut olmadığımız şeylerden biri de şüphesiz ki kablolar. Ne yapsak, nasıl yapsak da o kabloları görmesek diye fazla kafa yorar olduk. Dilerseniz dekorasyonda kablo gizleme için birkaç alternatif oluşturalım.

Örneğin; yerden duvara yükselen bir kablo varsa eviniz de ve görüntüsü sizi hiç hoşnut etmiyorsa birkaç renkli bant ile ona duvarınıza tırmanan bir sarmaşık görüntüsü verebilirsiniz. Bantları yaprak şeklinde kesip iki taraftan fazla değil ama sıklıkla yapıştırın tam bitmek üzere olduğu yere de bir kuş koyun ve artık ne kadar güzel görünen bir kabloya sahipsiniz. Bu pek hoşunuza gitmediyse kırtasiyeden beyaz mukavva alın ve onları kısa çitler şeklinde kesin kısalığını ve enini kablonuza göre ayarlayarak tabi ki. Sonra bu çitleri kablonun göründüğü kısımlara yapıştırın ve hem kabloyu ortadan kaldırmış olun hem de mükemmel bir görüntü oluşturmuş olun. Ya da en basit yolundan kablolarınızı boyayın ve elinizle kıvırarak değişik şekiller verip yapıştırın.

Kablo gizleme aparatı ve kablo gizleme kanalları en yaygın olan kablo gizleme yöntemleri arasında yer almaktadır. Kablo kanalının arka kısmında var olan çift tarafı yapışkan bant ile kanal duvara sabitlenir ve içinden kablolar geçtikten sonra kablo gizleme aparat kapağı kapatılır. Kablo gizleme kanalları maliyeti düşük ve evlerde var olan dağınık ve kötü görünüme son vereceğiniz uygulaması basit bir sistemdir.

Dekoratif Kablo Gizleme Yöntemleri Görseller

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git