Defolu Halı

Defolu Halı Modelleri ve Fiyatları

Son zamanlarda ekonominin de fırlaması ile birlikte herşeyde olduğu gibi halı fiyatlarında da ciddi bir artış söz konusu. Çünkü insanlar tüketme çılgınlığı içine girdiği bu son dönemlerde her şeyi alıp değiştirdikleri gibi halılarını da sürekli değiştirmekteler. Eskiden annelerimiz bu kadar sık halı değiştirmezlerdi. Kendilerine evlenirken alınan halıları 20-25 yıl boyunca kullanır halılarını ancak ciddi manada deforme olduklarında atıp yerine yenisini alırlardı.

Günümüze baktığımızda halılar hem kalitesini kaybettiğinden hem de her gün yeni bir model çıktığından çok kolay bir şekilde değiştiriliyorlar. Bu sebeple halıların kalitesi de günden güne düşmeye başlıyor. Elbette oldukça kaliteli ve pahalı ipek halılar, el yapımı halılar hala satılmaya devam ediyor ama bu halıları da almak birçok bütçeyi zorluyor.

Yeni evlenen çiftlerde de bu sorun olmakla birlikte maddi açıdan bir takım sıkıntıları olan ama aynı zamanda da yeni bir halıya ihtiyaç duyan aileler soluğu defolu halılarda alıyor. Aynı modeldeki halının normali ciddi bir fiyata satılırken defolu modeli çok uygun fiyatlardan alıcı buluyor. Üstelik bu defolu halılarda bulunan arızalar çok büyük boyutlarda da olmuyor. Yani normalde halıyı alıp eve getirdikten sonra sizinde yapabileceğiniz ufak kazalardan dolayı olmuş gibi duruyor. Defolu halı fiyatları diğer halılara oranla daha uygundur.

Defolu halılar düşük bütçeli kişilerinde kaliteli halılara sahip olmasını kolaylaştırdığı için birçok firma defolu halılarını belli zaman aralığında satışa sunuyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git