Çatı Katı Dekorasyonu Örnekleri

Çatı katınız var ve nasıl dekorasyon yapmalıyım diye düşünüyorsanız bu yazımızda çatı katı dekorasyon örnekleri ve çatı katı dekorasyon modelleri hakkında size genel bilgiler aktaracağız…

Çatı Katı Dekorasyon Modelleri ve Örnekleri

Bir çok evde çatı katı bulunmaktadır. Evlerde bulunan bu çatı katları genellikle eski ve hurda eşyaların koyulduğu yerler olarak kullanılmaktadır. Bu mekanları değerlendirmek istiyorsanız ilk yapmanız gereken bu mekanlarda bulunan eşyalardan  kurtulmanız gerekmektedir. Çatı katını evinizin bir parçası olacak hoş vakit geçirebileceğiniz mekanlar haline getirmek için ilk başta burayı ne için kullanacağınıza karar vermelisiniz.

Sonrasında bu mekanlar genellikle küçük olduğu için küçük ve şık takımları seçmelisiniz. Küçük olan bu mekanların iyi değerlendirilmesi çok önemlidir. Çatı katları genellikle yatak odası, misafirlerle vakit geçirebileceğiniz oturma mekanları, özel çalışma alanları olarak çok kullanılmaktadır. Çalışma ortamları için çatı katları en güzel yerler arasında yer almaktadır. Burası çok kişi tarafından tercih edilmemesi ve sesiz olması nedeni ile en uygun alandır.

Çatı  katı dekorasyon örneklerinden oluşan bir foto galeri hazırladık. Sizde bu fotoları inceleyerek kendi evinize uygun  dekorasyon fikirleri oluşmasına faydalı olacaktır.

Çatı Katı Bebek Odası

Çatı Katı Bebek Odası

Evlerde bulunan çatı katlarını çocuk odası olarak tasarlayabilirsiniz. Çok geniş ve aydınlık bir çocuk odası tasarımı ortaya çıkmaktadır. Bu geniş alanda çocuklarınız rahatça oynamakta ve onların ihtiyaç duydukları tüm eşyaları içine alabilecek büyüklüktedir. Yataklar, çalışma masası,kıyafet dolapları ve oyuncak dolaplarını bir arada bulundurabilirsiniz.

Çatı Katı Çalışma Odası

Çatı Katı Çalışma Odası

Evlerde home-ofis olarak çalışmak için en ideal yerler arasında çatı katları bulunmaktadır. Bu alanları çalışma odası olarak da değerlendirebilirsiniz. Evlerde verimli çalışma alanları arasında en iyi yer çatı katlarıdır. Bu alanda oluşturmuş olduğunuz çatı katlarında rahatsız edilmeden uzun süreli olarak çalışabilirsiniz.

Çatı Katı Çocuk Odası

Çatı Katı Çocuk Odası

Çatı katlarını çocuk odası olarak da kullanabilirsiniz. Çatı katlarını çocuk odasına uyumlu olan alanlar arasında yer almaktadır. Resimde erkek bebekler için tasarlanmış bir çatı katı dekorasyonu görmektesiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri - 1

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri – 1

Çatı katlarına koltuk takımları, sandalye ve çalışma masası koyarak resimde görmüş olduğunuz gibi günlük olarak kullanabileceğiniz hoş mekanlara çevirebilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri - 2

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri – 2

Çatı katlarını misafirlere uygun olacak şekilde yataklar koyarak onları konuk edebileceğiniz alanlara çevirebilirsiniz. Bu alanlara iki adet iki kişilik yatak koyabilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri - 3

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri – 3

Sarkıt aydınlatma sistemleri ve rahat tasarım koltuk takımları ile çatı katlarını hoş ve güzel mekanlar haline getirebilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri - 4

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri – 4

Deri koltuk takımları ve modern şömine tasarımları kullanarak bu alanları modern oda dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri - 5

Çatı Katı Dekorasyon Örnekleri – 5

Çatı katları şehir ve deniz manzaralı alanlardır. Bu alanlarda koltuk takımlarınızın üzerinden manzara keyfini doyasıya çıkarabileceğiniz alanlar haline getirebilirsiniz.

Çatı Katı Kız Çocuk Odası

Çatı Katı Kız Çocuk Odası

Çatı katları genç kız odası olarak da tasarlayabilirsiniz. Kız çocuklarının en çok sevmiş olduğu pembe ve kırmızı tonlar kullanarak modern tasarımlar oluşturabilirsiniz.

Çatı Katı Misafir Odası

Çatı Katı Misafir Odası

Çatı katlarını misafir odası olarak tasarlayabilirsiniz. Beyaz koltuk takımları ile misafirlerinizle bu ortamlarda keyifli sohbetler yapabilirsiniz. Çatı katları misafir odaları için ideal yerler arasında yer almaktadır.

Çatı Katı Oyun Alanı

Çatı Katı Oyun Alanı

Çatı katları oyun alanı olarak kullanılacak yerler arasında yer almaktadır. Bu alanlarda resimde görmüş olduğunuz gibi bilardo salonu, masa tenisi ve langırt masası koyarak bu alanları keyifli alanlar haline getirebilirsiniz.

Çatı Katı Yatak Odası

Çatı Katı Yatak Odası

Çatı katları yatak odaları içinde en ideal yerler arasında yer almaktadır. Bu alanlara uygun yatak odası takımları , gömme dolaplar ve modern şömine tasarımları ile çok hoş yatak odası dekorasyonu oluşturabilirsiniz.

Çatı Katı Banyo Tuvalet

Çatı Katı Banyo Tuvalet

Çatı katlarına uygun banyo ve tuvalet arayışı içinde olan kişiler bu tarz banyo ve tuvalet tasarımlarını tercih edebilirler. Çatı katlarına çok uygun olup çok yer kaplamadan tüm ihtiyaçlara cevap verecek şekilde tasarlanmıştır.Yorum bölümünden bu katlarla ilgili olarak görüş ve önerilerinizi bizler ve diğer okurlarımızla paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git