Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Önerileri

admin

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu ve ev tekstil ürünleri, farklı ve şık tasarımlar, bohem tarzı ev dekorasyonu hakkında merak etmiş olduklarınız hakkında….

Bohem Tarzı Ev Dekorasyonu Nedir ?

Bohem tarzı demek Fransa’da tanımlanmış olan bir akımdır. Göçebe hayat yaşayan, özgür ve gezgin ruhlu çingene kültüründen esinlenen Bohem tarzı günümüzde pek çok alanda kendini göstermekte olup özellikle klasik tasarımlardan hoşlanmayan ve farklı tasarımları tercih edenler için bir akımdır. Moda ve tekstil alanında günümüzde kendisini göstermektedir. Renkli ve canlı bir dekor düzeni taşır.

Bohem Tarzı Renk Kullanımı 

Bohem tarzını canlı, parlak, pastel, mat, kontrast renkler öne çıkan renkler arasında bulunmaktadır. Özgür dekorasyon tarzlarında zıt ve karmaşık renkleri bir arada kullanarak ortaya çok hoş ve canlı bir görünüm kazandırabilirsiniz. Çok karmaşık ve farklı gelse de ortaya şık ve estetik bir görünüm çıkmaktadır.

Bohem Tarzında Desen Kullanımı

Bohem tarzı ev tasarım ve dekorasyonlarında en çok örtüler gibi ev tekstil ürünleri günümüzde kullanımı görülmektedir. Bunlar halı örtüleri, koltuk takımı örtüleri, yastık ve battaniyelerde karşımıza çıkmaktadır. Desen kullanımında genelde geometrik şekiller ve doğal baskı formları tercih edilmektedir. Geometrik şekil olarak daha çok daire ve kare kullanılmaktadır.

Bohem tarzı ile dekorasyonu yapılmış olan evlerden oluşan bir foto galerisi hazırladık. Sizlerde bu foto galeriyi inceleyerek evinize en uygun olan tasarımları tercih edebilir, kendinize uygun şık modern ve farklı tasarımları ortaya çıkarabilirsiniz. Sitemizin yorumlar kısmından sizde görüş öneri ve yorumlarınızı bizler ile paylaşabilirsiniz.

 

Yorum yapın