Bebek Yorganları

Bebek yorganları, bebek yorgan çeşitleri, bebek yorgan setleri, bebek yorgan takımları, modern ve şık tasarımları ve ürün görselleri…

Bebek Yorgan Modelleri

Bebeği sıcak tutmak için yorganlar son derece önemlidir. 6 aya kadar yorgan kullanımı tavsiye edilmez. Daha ince bebek battaniyeleri ya da pamuklu türden bir örtü tercih edilmelidir. Birçok malzemeden yapılan yorganları seçerken dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi hijyendir. Elyaf yorganlar kirlendiğinde çamaşır makinesinde rahatlıkla yıkanabilir. Ayrıca içinde alerjen madde bulundurmaz. Hava sirkülasyonunu sağlaması açısından ise en iyi malzemedir. Bu sayede bebeğinizin yorgan altındaki ısı sürekli aynı kalarak sıkılmasını, terlemesini önler.  Gramaj olarak hafif olması ise bebeğin üstünde baskı yaratmayarak rahatça dönebilmesini sağlayacaktır. Böylelikle sık sık uyanmaz. Mikro fiber yorganlarda aynı görevi görürler. Pamuklu yorganlarda son derece sağlıklıdır. Fakat yıkanması mümkün değildir. İçindeki pamuğun 6 ayda bir havalandırılması gereklidir. Yün yorganlar ise içine türlü alerjen maddeyi barındırabilir. Çok sıcak tutar. Hava sirkülasyonu çok azdır. Ayrıca diğerlerine göre ağırdır. Kaz tüyü yorganlar da bebekler için rahatlıkla kullanabilenler arasındadır. Yıkama tavsiye edilmez. Kuru temizleme yapılmalıdır.

Bebek Yorgan Setleri

Yorganın iç malzemesini seçtikten sonra dış görüntüsünü verecek olan nevresim seçmek tamamen zevke bağlıdır. Yüzde yüz pamuklu olması ve haftada en az bir kere değiştirilmesi şarttır. Bebeklere uygun deterjanla yıkanmalıdır. Yatak kenarı koruma pedleri ile birlikte takım halinde bulunur. Genelde kızlara pembe erkeklere mavi geleneğinin dışına çıkılmasa da, sadelikten ve hamileliğinin erken aylarında hazırlık yapan annelerin tercihi beyaz ve ekrudur. Üzerinde kahverengi tonlarında her cinsiyete uyabilen hayvancıklar bulunur. Mevlüt veya bebeği görmeye gelenler için ayrı ve şık nevresimler kullanılır. Genelde satenden ve süslemeleri olanlardır.

Bebek Yorganları Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git