Bebek Yatakları

Bebek yatakları, şık ve modern bebek yatak tasarımları, bebek yatak modelleri ve ürün görselleri…

Bebek Yatak Modelleri

Heyecanla eve gelmesi beklenen bebeklerin ilk alınan mobilyası yatağıdır. Çok çeşitli seçenekler bulunması, kafa karıştırıcı olsa da mutlaka bir tanesi sizi cezbedecektir.

Bebek yatağı denilince akla öncelikle sınırlı ay kullanabileceğiz beşik de denilen küçük yataklar gelebilir. Sallanan ve sabit olan türleri vardır. Çok değişik kumaşlarla ve renklerle dekore edilir. Cibinlikli veya yarıya kadar üstü kapalı olanları en çok rastlanan modeller arasındadır. Yüksek olmaları açısından sık sık kucağa alınması gereken bebeğin, yeni doğum yapılan zamanlarda annelere kolaylık sağlar. Bebeğin gelişimine göre maksimum 8 -9 ay kullanılır.

Büyüyebilen yan tarafı parmaklıklı olan yataklar uzun süre size ve bebeğinize hizmet verecek olanlarındandır. Bebekken yüksekte duran küçük şilte yardımıyla yine beşik görevi görür. Genellikle ayakucunda bulunan yerinden çıkabilen küçük şifonyer sayesinde ekstra alt açma ünitesi için ihtiyaç duyulmaz. Şifonyerin altında bulunan çekmeceler yardımıyla gerekli tüm elemanlar elinizin altında bulunur. Büyüyüp 1 yaş ve üstüne geçince şifonyer yerinden çıkarılıp, küçük şilte yerinden alınarak, çocuk daha derinde olan büyük şiltede yatar. Böylece güvenle yatağın içinde düşme tırmanma tehlikesi olmadan bırakabilirsiniz. Genelde pembe, beyaz, ahşap tonları ve mavi renkleri vardır. Üzerinde çeşitli figürler bulabilir. Yanlarında parmaklık yerine pleksi glass yani şeffaf kırılmayan mikadan yapılanları ise bebeğinizi daha rahat görmenizi sağlar.

Eğer bu modellerden farklı bir şey düşünüyorsanız, kızlar için Sindrellanın baloya giderken kullandığı araba, erkekler için ise tren lokomotifi gibi yataklar yaptırılarak odada ki temayla birlikte bütünleştirilebilir. Alışılagelmişin dışında ve bebek odanızda yer kaybı olmaması istiyorsanız köşeye yaptıracağınız üçgen yatak çözüm olabilir. Bebeğiniz içinde yine normal yatakta yatacağı şekilde yatar.

Materyal olarak doğal ahşap kullanılır. Üzeri bebek sağlığına zarar vermeyen boyalar ile renklendirilir. Ferforje ile yapılanları da bulunur. Köşeler yuvarlatılmış şekildedir.

Bebek Yatak Modelleri Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git