Bebek Odası Cibinlik Modelleri

Bebek odası cibinlik, bebek odası cibinlik modelleri ve tasarımları, bebek odası cibinlik aparatları, cibinlik yapımı ve cibinlik görselleri…

Bebek Odası Cibinlik Modelleri

Bebek odalarında cibinlik kullanmak hem işlevsel hem de dekoratiftir. Son derece hassas olan bebek tenini uçan sinek ve böceklerden korumak için; bebeklerin solunum yollarında zarar verebilecekler spreyler veya çeşitli öldürücü ilaçlar yerine cibinlikler tercih edilir. Diğer bir yararı ise; bebeğin yatağının üzerine gelen ışığın direkt olarak gelmesini engeller. Pencereden gelen güneş ışığını kesmesi ya da aydınlatmadan gelen ışığı hafifletmesi bebeğin uykusunu tam alması açısından önem taşır.

Genellikle beyaz tüller cibinlik yapımında kullanılsa da; bebek odalarında çeşitli renkler ve odanın dekorasyonuna uygun desenler görülür. Duvara, tavana ya da bebek yatağının üzerinde kendinden bulunan aparata kolayca takılabilir. Tepe kısmında, kalın kumaş ya da çeşitli süslemeler yapılır. Esas renklendirmeye ve farklılaştırmaya yarayan elemanlar burada kullanılır. Bu süslemeler veya kumaş biye olarak tüm tül kenar kenarında devam ettirilebilinir.  Tepeden asılanlara, cibinlik açıldığında yerinde sabit durması için dekorasyona uygun kuşaklar konulmalıdır. Bu sayede bebeği kucağa alınmak istendiğinde ele, ayağa, kola dolanmamış olur. Bebek biraz büyüdüğünde asılarak koparmasının ve kendine zarar vermemesi sağlanır. Hazır olarak alabileceğiniz sade beyaz cibinlikleri sonradan da beğeneceğiniz şekilde hareketlendirebilirsiniz.

Dekoratif cibinliklere asılan, sallantılı şekilde bırakılan figürler ise hem bebeğin ilgisini çeker hem de odayı güzelleştirir.

Duvara asılanlar da kullanılan aparatlar dümdüz bir tülü gayet ilgi çekici bir cibinlik haline getirebilir. Yatağın tam ortasında denk gelen aparat en yüksekte olmalıdır. Daha düşük noktalarda yatağın bitiş ve bitimine de aynı aparattan konularak cibinliği toplamak istediğinizde yardımcı olarak kullanabilirsiniz. Bir çubuğa bağlı ve bunun ucunda hayal ettiğiniz her herhangi bir ahşaptan figür olabilir. Bebek odalarında en çok görülenler ise; araba, fiyonk, çiçek, sevimli hayvanlar, çizgi film kahramanlarıdır. Yardımcı aparatları koymayarak en üste yerleştirilen evlerin prens ve prenseslerine özel kral tacı şekli ise son yıllarda en çok tercih edilenler arasındadır. Ayrıca bu taçların üzerine bebeğin ismi yazılarak odaya girildiğinde ilk göze çarpan yer haline getirilir.

Bebek Odası Cibinlik Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git