Ankastre Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz

Ankastre set, fırın ve takım alınırken dikkat edilmesi gereken noktalar nelerdir. Ankastre seçiminde püf noktaları nelerdir…

Ankastre Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Ankastre ürünler günümüzde evlerde sıkça kullanılmakta olan ürünler arasında yer almaktadır. Görsellik ve performans olarak yeni evlerde bu ürünlere çok yer verilmektedir.  modern ev dekorasyonun da vazgeçilmez ürünleri arasında yer alan akestra ürünler alırken nelere dikkat edileceği herkesin merak etmiş olduğu konular arasında yer almaktadır. Ankastre takımlarda kullanılmakta olan fırın, ocak ve davlumbazların uyumlu olması önemlidir. Almış olduğunuz ürünlerin kaliteli ve uzun yıllar boyunca kullanabileceğiniz tasarımlar olmasına dikkat etmelisiniz. Ürünlerin garanti süresi ve teknik servis imkanları hakkında ayrıntılı bilgi sahibi olmanızda yarar var. Garanti süresi uzun olan ve marka olanları tercih etmenizde yarar vardır. Uygun fiyat ve kaliteli ürünleri araştırmanızı tavsiye ederiz.

Ankastre fiyatları 1000 Tl ile 3000 Tl arasında değişmekte olan fiyat aralıklarında satışa sunulmaktadır. Ürünleri isterseniz peşin isterseniz de kredi kartına taksit imkanlarından yararlanarak e-ticaret siteleri ve firmaların satış noktalarından temin edebilirsiniz. Ankastre kampanyaları ile aynı ürüne daha az ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Ankastre Alırken Dikkat Edilecek Noktalar

Ankastre Davlumbaz Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ankastre olarak almış olduğunuz ürünlerin yağ ve buhar tutmaması bayanlar açısından çok önemlidir. Ürün alacak olan kişilerin buna dikkat etmeleri önemlidir. Mutfaklarda hijyen çok dikkat edilmesi gerken noktalar arasında yer almakta olup, yağ ve buhar lekeleri tutan bir set hijyenik değildir.
 • Davlumbazların dış kısımlarının ısı ve buhara bağlı olarak yıpranmaması ve dayanıklı olması önemlidir. Aynı zamanda ısıya bağlı olarak ısınması sonucu el yakmayacak şekilde olanlarını tercih etmelisiniz.
 • Davlumbazlarda en çok aranan özellikler arasında yer alan emiş gücü önemlidir. Emiş gücü güçlü olanları tercih etmelisiniz. Mutfakta çıkan koku ve buhar ne kadar hızlı emilir ve dışarı atılırsa o kadar iyidir. Evlerde yemek kokusu dağılımı az olur.
 • Davlumbazların yıkanabilir olanlarını tercih edin. Bu yüzden kolay sökülüp takılabilir olanları tercih etmelisiniz. Kolay temizlenebilir malzemeden yapılmış olması önemlidir. Yağ filitreleri de yıkanabilir olmalıdır.
 • Enerji tasarruflu ve otomatik kapanma özelliği olan ürünler unutkanlıklara karşı bütçenizi koruyacaktır.

Ankastre Ocak Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Ocaklar mutfaklarda en çok kullanılan ürünler arasında yer alır. Ankastre ocak alırken dikkat edilecek olan noktalar arasında ilk dikkat edilecek noktalar arasında ocak düğmelerinin yan tarafta olmasına dikkat etmelisiniz. Ön tarafta düğmeleri olan ocaklar çok tercih edilmemektedir.
 • Ocağın dış yüzeyi yağ ve buhar tutmayacak özelliklerde olması yine dikkat edilecek noktalar arasında yer almaktadır.
 • Otomatik emniyet kilidi olanları tercih etmelisiniz. Kendi kendini kapatacak nitelikte olması mutfak kazalarının önüne geçmektedir.
 • Ocakların hem gaz hemde elektrik ile çalışıyor olanları tercih etmelisiniz.
 • Ocak ızgaralarının çamaşır makinasında yıkanabilir özelliklerde olmasına dikkat etmelisiniz.

Ankastre Fırın Satın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

 • Kaliteli olan fırınlarda yemek, tatlı ve diğer ürünlerde kaliteli ve lezzetli yemekler yapabilirsiniz. Son zamanlarda bayanlar tarafından kombi fırınlar çok tercih edilmektedir. Fırınların normal yada mikrodalga fırın iki özelliğide bir arada bulunduruyor olanları tercih edebilirsiniz.
 • Ankastre fırınlarda fırının iç kısmını gösteren aydınlatmanın iyi olması çok önemlidir. Bu sayede fırının içinde pişmekte olan yemeğin olup olmadığını anlamak için fırını açmak zorunda kalmazsınız. Fırını açmak aynı zamanda enerji kaybına neden olmaktadır. Bunu engellemiş olursunuz.
 • Fırınlarda aranan bir diğer özellik ise fırının çabuk ısınması bayanların aradığı nitelikler arasında yer almaktadır.
 • Fırınlarda aranan özellikler arasında fırın iç ısısının ürünün her noktasına eşit şekilde dağılacak nitelikte tasarlanması önemlidir.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git