Amerikan Kapı Seçimi

Amerikan Kapı Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli

Amerikan kapılar son zamanlarda görünümleri, maliyetleri, şık ve estetik tasarımları ile evlerde çok tercih edilen kapı modelleri arasında yer almaktadır.  Amerikan kapılar evlerde iç mekanlarda ve ofislerde ve iş yerlerinde kullanılmakta olup, ekonomik, kullanışlı, çok çeşitleri bulunmaktadır.

Amerikan panel kapı fiyatları 200 Tl ile 500 Tl arasında değişmekte olan fiyat aralıklarında satışa çıkmaktadır. Amerikan kapılar arasında oluşan bu fiyat farkı kapılarda kullanılmakta olan ağaç türü ve tek yada çift katmanlı olmasına göre değişmektedir.  Amerikan kapılar seri üretim ve standart ölçülerde seri üretim ile üretilmesinden dolayı diğer kapılara göre fiyatları çok uygundur.  Seri üretim kapıların iskelet yapısı diğer kapılara göre zayıftır. Darbe almadığı sürece sorun yoktur.  Özel üretim kapı fiyatları 500Tl ile 750 Tl arasında değişmekte olan fiyat aralıklarında satılmaktadır. Amerikan kapı satın alırken bu tercihi yapmak size kalmıştır.

Amerikan kapı modelleri camlı kapılar ve camsız kapılar olarak iki kısımda incelemekte yarar var. Küçük çocukların bulunduğu evlerde camsız kapılar tercih edilmekte aynı zamanda iş yeri ve ofislerde camsız kapılar daha çok tercih edilmektedir. Evde küçük çocuklar varsa camsız yada yüksek camlı kapı modellerini tercih etmelisiniz. Güneş ışığı sorunu olan evlerde camlı kapılar tercih edilmektedir. Kapalılar kapalı olduğunda bile dışarıdan gelen ışık diğer odalara dağılımında etkilidir.

Amerikan panel kapıları mobilyacılardan yada büyük yapı marketlerinden kredi kartına taksit ve belirli bir miktarda alışverişlerde ücretsiz  montaj işleminden yararlanarak bu ürünlere sahip olabilirsiniz. Ürünleri büyük yapı marketlerinden almanızda yarar var. Uzman kişiler tarafından montajı ücretsiz olarak yapılmaktadır.  Amerikan kapı montajı dikkat edilmesi gereken çok önemli bir nokta vardır. Kapının kasa kısmının alcı yada çimento ile sıvanması gerekiyor. Evlerde karınca ve böcekleri engellemek istiyorsanız bunu mutlaka yapmalısınız. Kapı montajından sonra da kapı rengine uygun silikon ile pervaz ve duvar aralarının doldurulması gerekmektedir.

Amerikan kapı aksesuarları tercih ederken kaliteli kilit ve kapı kollarını tercih etmelisiniz. Kapılarda mevcutta bulunan kilit ve kapı kollarının fiyat farkını vererek daha kaliteli olanları tercih etmenizde yarar vardır. Bu kısımlar çok kullanıldığı için çabuk bozulmaktadır.

Amerikan Kapı Renk Seçimi

Amerikan kapı renkleri içinde en çok tercih edilen renkler arasında beyaz, krem, kahve tonları en çok tercih edilen renkler arasında bulunmaktadır. Açık renk kapılar diğer renk kapılara göre daha çabuk kirlenmektedir. Olumlu olan tarafı ise her renk mobilya ile uyumlu olmasıdır.

Amerikan kapılar hakkında bilgi, görüş ve önerilerinizi bizler ve diğer okurlarla yorumlar kısmından paylaşabilirsiniz.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git