Amerikan Kapı Boyası

Amerikan kapı boyası, Amerikan kapıların boyama şekilleri, Amerikan kapı boyası fiyatları hakkında bilgiler…

Amerikan Kapı Boyanması

Amerikan kapılar son yıllarda evlerde ve ofislerde en çok tercih edilen kapı modelleri arasında yer almaktadır. İç mekanlarda camlı ve camsız Amerikan kapılar tercih edilmektedir. Bu kapılar gerek maliyetleri gerekse estetik bir görünüme sahip olması nedeni ile tercih nedeni olmaktadır.

Amerikan kapı renkleri içinde evlerde en çok tercih edilen renkler arasında beyaz ve krem renkleri çok tercih edilmektedir. Bu kapılar zamanla kullanıma bağlı olarak yada boya renginde silinmeye bağlı olarak boyama gerektiren kapılardır. Kapılar özellikle çocuklu evlerde çok çabuk kirlenmektedir.

Amerikan Kapılar Nasıl Boyanır ?

  • Amerikan kapılarda iki şekil boyama vardır. En sağlıklı olanı boya atölyelerinde yapılan boyamadır. Evlerde bulunan kapıları menteşelerinden ayırarak atölye gibi ortamlarda püskürtme boya ile boyandığında yeni alınmış gibi bir görünüm vermektedir. Bu boyama işleminde selülozik boya kullanılmaktadır.
  • Amerikan kapıları evde kendi imkanlarımızla boyamak. Bunu yapmak için iyi bir boyacı olmanıza gerek yok. Kapılara istediğiniz renk sentetik boya alarak boyayabilirsiniz. Amerikan panel kapı boyası alarak bu işlemi yapabilirsiniz. Fırça yada rulo yardımı ile boyama işlemini yapabilirsiniz. En sağlıklı yöntem yukarıda dediğimiz gibi hava tabancaları ile atölye ortamında yapılan boyamadır.
  • Amerikan kapı boyamalarında kesinlikle su bazlı boya kullanılmamalıdır. Su bazlı boyalar kapıları sildiğinizde çıkar ve kötü bir görünüm oluşmasına neden olur.
  • Amerikan kapı boyaları içinden en kaliteli olanı tercih etmelisiniz. Amerikan kapı boyası fiyatları 70 Tl den başlayan fiyatlarla satın alabilirsiniz. Bu boyalar 2,5 Litre olup evde kullanmakta olduğunuz tüm kapılara yetecektir.
  • Beyaz ve krem rengi olan kapılar için renkli Amerikan kapı boyaları tercih ederek renkli Amerikan kapılara sahip olabilirsiniz.
  • Camlı Amerikan kapıları boyama işlemi biter bitmez boya kurumadan silinmesi en sağlıklı yöntemdir.
  • Boyama işlemine başlamadan önce kapıların alt kısmına gazete yada naylon serilmesini tavsiye ederiz. Halılar yada zeminin boya olmasının önüne geçmiş olursunuz.
  • Kapı kolları ve menteşelere gelen boyalarıda kurumadan silin.
  • Boyama işlemi sonrasında menteşe ve kilitleride yağlayınız. Açılması ve kapanması daha kolay olacaktır.
  • Filli Boya Amerikan panel kapı boyası, Marshall Amerikan kapı boyası, Polisan panel kapı boyası yada Permolit Amerikan kapı boyası kapı boyamalarında en çok tercih edilen boyalar arasında yer almaktadır.
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git