Akrilik Mutfak Dolapları

Akrilik mutfak dolapları, akirlik mutfak dolabı tasarımları ve modelleri, şık ve modern mutfak dekorasyonu örnekleri ve ürün görselleri…

Akrilik Mutfak Dolapları Modelleri

Akrilik mutfak dolapları ışıl ışıl parlamaları ve temizlikleri kolay olmasıyla bayanların son yıllarda en çok mutfaklarında görmek istedikleri malzemedir. Daha önce parlayan birçok malzemeden yapılmış mutfak dolapları olsa da, çizilmeye dayanıklı olmaması, zamanla dokusunun ve görünümünü bozulması ya da çok kaliteli olanların çok pahalı olmasından dolayı tercih edilirken düşündürürken ya da kısa sürede bayanları hayal kırıklığına uğratarak mutfaktan soğutuyordu.

Akrilik Mutfak Dolabı Özellikleri, Kullanımı ve Temizliği

Akrilik mutfak dolapları ise akıllardaki bütün soruları silerek uzun yıllar sorunsuz kullanım vaat ediyor. Hakiki akrilik dolaplarda yani sadece görünümü akrilik olmayanlarda gövde dahil her yer aynı malzemeden oluşur. Mdf hiçbir şekilde kullanılmaz. Tamamen projeye göre ayarlanan kalınlıkta olan akrilik kullanılır. Kapakları yaklaşık 4 mm olup diğer kullanılan malzemelerde ise en az 8 mm dir. Kullanıldıkça renk değişimi, çizilme ve kabarma yapmaz. Suya son derece dayanıklıdır. Temizliğinin çok kolay olması ve kimyasallardan etkilenmesi titiz bayanlar için önemlidir. Yanmaz özelliği de mutfaklarda çıkabilecek küçük kazaların büyümemesini sağlar. Parlak olanları ışığı yansıtması bakımından ortamda sonsuzluk ve genişlik algısı yaratır. Işığı yarı geçirgen olması  akriliğin yapısal özelliğinden gelir.Adeta ayna gibi parlar. Mat olanları ise daha çok banyolarda kullanılır. Genelde beyaz, kırmızı, siyah, cappucino, ekru, metalik gri gibi renkler en çok düz renk tercih edilenler arasındadır. Abanoz, kayın, ladin, meşe, bambu, açık –koyu zebra ise hem ağaç görünümü hem de akriliği bir araya getiriyor. Alt ve üst dolap renkleri aynı renkte seçmek alışılagelmiş bir mutfak görünümü verirken, zıt renkleri kullanmak ya da birbirine yakın desen ve düz rengi kullanmak ise mutfağınız diğer mutfaklardan farklılaştırır. Mutfak kapaklarına takılacak çok çeşitli kulplar ya da hiç kulp kullanmadan, piyasada bulunan açma-kapama sistemleri yerleştirerek de mutfak güzelliğinizi tamamlayabilirsiniz. Akrilik mutfak dolaplarınızı yine akrilik tezgahlarla tamamlayıp renk ve malzeme bütünlüğünü yaratabilirsiniz. Alt ve üst dolap arası kullanacağınız materyaller ise silikonlu boya, temperli cam, seramik olabilir.

Akrilik mutfak dolabı kapakları ve ürünler hakkında daha ayrıntılı bilgi sahibi olmanız için bir foto galerisi hazırlıyoruz. Şık ve modern mutfak tasarımlarında kullanılan bu mutfak tasarımlarını inceleyerek evinize uygun olanları tercih edebilirsiniz.

Akrilik Mutfak Dolabı Görselleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git