Akıllı Sehpa Modelleri

Akıllı sehpalar, akıllı sehpa modelleri, farklı ve sıra dışı akıllı sehpa tasarımları, akıllı sehpa fiyatları ve ürün görselleri…

Akıllı Sehpa Modelleri

Stüdyo daireler ve oturma odaları gibi yerlerde alandan tasarruf etmenin yanında işlevsel mobilyalarında kullanımının önemi büyüktür. Gerek yerin olmamasından gerek yaşam alanı olarak sıkça kullanılan bu metrekare olarak kısıtlı yerlerde özellikle ortada bulunan sehpaların pek çok fonksiyonu vardır.

Kalabalık misafirleri de ağırlayabilen stüdyo dairelerde orta sehpanın altında bulunan puflar 3-4 kişilik oturma kapasitesi olan salonu bir anda insan sayısını ikiye katlar. Altından 4 tane puf çıkmasıyla oturacak yer çoğalır. Buna benzer başka bir tasarım ise yine orta sehpayı kendi başına yani mobilyasız oluşturan puflardır. Üzerine bir şeyler koymak biraz riskli gibi gelirse, pufların bir arada olduğu zamanki ölçüsüne göre cam kestirilip eşyalar konulursa, son derece kullanışlı olur.

Oturma odasını aynı zamanda bir yemek odasına da çevirmek akıllı sehpalar sayesinde çok kolaydır. Normalde dikdörtgen sehpa görünümünde olup, mekanizması sayesinde üst parçalarının yukarı doğru parça parça ya da yekpare olarak koltukta yemek yeme hizasına göre çıkarak, yer değiştirmeden yemeğinize devam etme olanağı sağlar. Evde uzun saatler bilgisayar kullananlar için ise uygun oturuş pozisyonunu almanıza teşvik eder. Açılan bölmelerin altında oturma odasına ait çeşitli objeler saklanabilir. Bazı modellerinde yana kayar bir mekanizma bulunmasından dolayı sehpa açılarak büyüyebilir. Bu sayede büyük bir yemek masasına kavuşmuş olursunuz.

Entresan olan modellerden biri ise; sehpanın üzeri yine mekanizma ile yukarı iyice kalkarak altından yemek masasının seviyesine uygun puflar çıkandır.

Evde misafirinizi yatıracak fazladan bir yatağınız yok ise; açılarak yatak olan sehpa modelleri imdadınıza yetişebilir. Normalde küçük bir sehpa olarak oturma odasında olsa da açılarak tek kişilik rahat bir yatak haline gelebiliyor. Somyası her daim kapattığınız içinde kalabilir ayrıca deforme olmayan bir malzemeden üretilmiştir.

Akıllı Sehpa Modelleri Görselleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git